Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İşletim Sistemleri
  4. »
  5. Microsoft, Windows 11 için Enerji Tasarrufu Modunu Test Ediyor

Microsoft, Windows 11 için Enerji Tasarrufu Modunu Test Ediyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
34 0
Windows 11

Microsoft’un sürüm notlarına göre Windows 11 Insider ön izlemesi, performanstan feragat ederek güç tüketimini azaltan ve pil ömrünü uzatan yeni bir bir “enerji tasarrufu” modu içeriyor. Bu özellik pille çalışan dizüstü bilgisayarların yanı sıra masaüstü bilgisayarlara da eklenecek.

Windows 11’in yeni sürümü neler içeriyor?

Sistem ayarları üzerindeki Hızlı Ayarlar paneli aracılığıyla açılıp kapatılabilen pil tasarrufu modu, aynı zamanda cihaz belirli bir pil yüzdesine ulaştığında otomatik olarak çalışacak şekilde de yapılandırılabilir. Pil tasarrufu modu, etkinleştirildiği takdirde güç verimliliğini artırmak için gerekli olmayan bazı arka plan işlemlerini kapatacak. Bu özellik, Windows 11 cihazların tümünde kullanılabilecek.

enerji tasarrufu modu

Buna ek olarak, kullanıcıların kolay bir şekilde VPN’i açıp kapatmasına olanak tanıyan bölünmüş bir geçiş ekranıyla Hızlı Ayarlar üzerinden VPN erişimi hızlandırılıyor. Ayrıca kullanıcıların mevcut kablosuz ağların listesini yenilemesine yardımcı olmak için Wi-Fi Hızlı Ayarlar dizisine yeni bir yenileme düğmesi eklendi. İlk tarama istenen Wi-Fi’yi bulamazsa, kullanıcıların yakındaki ağları bulmalarına yardımcı olmak için tarama ilerlemesi ile yeni bir gösterge de entegre edildi. Elbette en son sürüm, Windows 11 deneyimini iyileştirmek üzere bir dizi düzeltme daha içeriyor.

Microsoft’un Hızlı Ayarların genel performansını ve yanıt verebilirliğini iyileştirdiğini söylediği bir ince ayar da dahil olmak üzere bir dizi başka değişiklik de mevcut. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir