Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Spotify daha ucuz, reklam destekli bir paket sunacak

Spotify daha ucuz, reklam destekli bir paket sunacak

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 2 dk okuma süresi
0

Google bu hafta daha ucuz olan YouTube Premium Lite paketini açıkladıktan sonra , Spotify da aynı hamleyi düşünüyor gibi görünüyor. Müzik platformu şimdi, reklamlar tarafından desteklenen 0,99 ABD doları tutarında yeni bir abonelik paketi olan Spotify Plus’ı test ediyor.

Şirket, yaptığı bir açıklamada, “ şu anda sınırlı sayıda kullanıcıyla reklam destekli bir abonelik planının testini yürüttüğünü ” doğruladı . Sözcü, yeni paketin mevcut haliyle piyasaya sürüleceğinin garantisi olmadığını söyledi.

Spotify Plus, tıpkı ücretsiz paket gibi reklamlar yayınlayacak, ancak abonelerin saatte atlayabilecekleri parça sayısı konusunda herhangi bir sınırı yok. Ayrıca, albümler ve çalma listelerini karıştırmakla sınırlı kalmak yerine, aboneler dinlemek istedikleri şarkıları seçebilecek.

Ücretsiz paketin bazı can sıkıcı sınırlamaları olduğundan, aylık 9,99 dolarlık Spotify aboneliğini alamayanlar için yeni paket çok iyi olabilir. Spotify Free, reklam içermesinin yanı sıra, kullanıcıların saatte yalnızca altı parça  atlamalarına izin veriyor.

Ayrıca istediğiniz şarkıları dinletmez ve 15 seçili çalma listesinden belirli şarkılarla sınırlı. Spotify Free kullanıcılarının yalnızca karıştırılmış şarkıları dinleyebildiğinden bahsetmiyorum bile. Spotify Plus, tüm bu sınırlamaları ayda sadece 1 $ karşılığında kaldırmayı amaçlıyor ve bu da oldukça çekici geliyor.

Spotify Plus test aşamasında bulunduğu için ülkemizdeki fiyatlandırılması bilinmiyor. Fakat 17.99 türk lirası ücreti olan Spotify Premium paketinin yanında çerez parası kalacak gibi görünüyor.

What’s your Reaction?
16
2
2
2

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir