Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Kullanıcıları için Kötü haber! Reklam Geliyor

WhatsApp Kullanıcıları için Kötü haber! Reklam Geliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
77 0
whatsapp

WhatsApp, uygulamanın Durum alanı ve kanallar gibi bazı yerlerinde kullanıcılara reklam göstermeyi planladığını duyurdu. Açıklama, Meta mesajlaşma servisinin başkanı Will Cathcart tarafından bir röportajda yapıldı. Yöneticiye göre, şirket bir süredir WhatsApp’ta reklam uygulama olasılığı üzerinde çalışıyor ve eski söylentileri doğruluyor, ancak şimdilik bunun ne zaman gerçekleşeceğine dair bir gösterge yok. Ayrıca reklam gösteriminin platformun sadece birkaç işleviyle sınırlı olacağını söyledi.

Uygulamada gezinirken reklamlardan rahatsız olmak istemeyenler için iyi haber şu ki, programın gelen kutusunun herhangi bir değişikliğe uğramayacak, yani reklam göstermemeye devam edecek.

İlginizi çekebilir; YouTube Reklam Engelleyici Uygulamalara Savaş Açtı!

Öte yandan WhatsApp patronu, kanalların abonelikler için takipçilerden ücret almaya başlayabileceğini, ödeme yapan kullanıcılara özel içerik ve diğer avantajlar sunabileceğini açıkladı. Meta, bunun nasıl işleyeceği konusunda herhangi bir ek ayrıntı vermedi.

Bazı WhatsApp konumlarında reklam gösterme olasılığına ve mesajlaşma uygulamasının ücretsiz kalacağını doğrulamaya ek olarak, uygulamanın başkanı platformun ulusal pazardaki varlığı hakkında yorum yaptı. Yöneticiye göre ülke, birinci sıradaki Hindistan ve ikinci sıradaki Endonezya’nın ardından yazılım için üçüncü en büyük kullanıcı tabanına sahip.

Meta gelirlerini artırmak istiyor

Meta, yatırımcıların şirketin sanal gerçeklik ve “metaverse” üzerine yaptığı milyarlarca dolarlık yatırımla ilgili endişeleri nedeniyle, makroekonomik belirsizliklerin hakim olduğu bir dönemde reklam gelirini artırmak istiyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir