Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp Yedeklemelerinde Sınırsız Depolama Kotası Dönemi Sonlanıyor

WhatsApp Yedeklemelerinde Sınırsız Depolama Kotası Dönemi Sonlanıyor

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 1 dk okuma süresi
32 0
WhatsApp

WhatsApp ve Google, WhatsApp yedeklemelerinde sınırsız depolama kotası uygulamasını durduruyor. Artık yedekleriniz, Google depolama alanınızı kullanacak.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son dönemde yaptığı yeniliklerle dikkat çekiyor. Ancak, Beta sürümünde test edilen yeni bir özellik, kullanıcıları üzebilir nitelikte. Yapılan testlerler şirketin yedeklemelerinde sınırlı depolama kotası getirileceğini ortaya koyuyor.

Şu an kullanıcılar, sohbet geçmişlerini Google Drive’da ücret ödemeden yedekleyebiliyorlar. Ancak, önümüzdeki aylarda bu durum değişebilir. WhatsApp’ın beta sürümünde test edilen yeni özellikle, WhatsApp ve Google’ın, WhatsApp’ın yedeklemeleri için sınırsız depolama kotası sunmayı durdurmayı planladığı görülüyor.

whatsapp

WhatsApp’ın Google Play Store’daki en son Android beta 2.23.26.7 güncellemesiyle birlikte, yedekleme ekranında yeni bir uyarı kullanıcılara sunuluyor. Bu uyarı, yedeklemelerin yakın bir zamanda kullanıcıların Google depolama alanlarını kullanmaya başlayacağını bildiriyor.

Kullanıcılar, ücretsiz 15 GB bulut depolama alanının veya Google One üzerinden satın alınan ek depolama alanlarının varlığıyla, ek bir ücret ödemeden sohbet geçmişlerini yedeklemeye devam edebilecekler.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir