Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp’tan grup güvenliğini artıran yeni özellik

WhatsApp’tan grup güvenliğini artıran yeni özellik

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
29 0
whatsapp

WhatsApp, kullanıcılarının grup deneyimini daha güvenli hale getirmek için yeni bir özellik sundu. Bu hafta Salı günü duyurulan yenilik, özellikle tanımadıkları kişiler tarafından gruplara eklenen kullanıcıları korumayı hedefliyor.

Yeni özellik kapsamında, rehberinde bulunmayan biri tarafından bir gruba eklenen kullanıcılar, grup hakkında ayrıntılı bilgi içeren bir “bağlam kartı” görecek. Bu kart sayesinde kullanıcılar, kendilerini gruba ekleyen kişinin adını, grup kurucusunun kimliğini ve diğer önemli bilgileri hızlıca öğrenebilecek.

İlginizi çekebilir; Authy’e alternatif olacak 2FA uygulaması Aegis neler sunuyor?

whatsapp_group_safety_features_172053578352
whatsapp group safety features 1720535783526

Bağlam kartının en dikkat çekici özelliklerinden biri, kullanıcılara gruptan hızlıca çıkma imkanı tanıyan “Gruptan Çık” düğmesi. Ayrıca, rahatsız edici içeriklerle karşılaşılması durumunda kullanılabilecek bir “Güvenlik Araçları” seçeneği de mevcut.

Bu yenilik, WhatsApp’ın 2019’da sunduğu ve kullanıcıların kimlerin kendilerini gruplara ekleyebileceğini kontrol etmelerine olanak tanıyan gizlilik ayarını tamamlayıcı nitelikte. Kullanıcılar halen “Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar” yolunu izleyerek, sadece kişi listelerindeki insanların kendilerini gruplara eklemesine izin verebiliyor.

Yeni özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara aşamalı olarak sunulması bekleniyor. WhatsApp yetkilileri, kullanıcıların uygulamalarını güncel tutmalarını ve yenilikleri yakından takip etmelerini öneriyor.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir