Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. AAA Oyunlar iPhone’larda beklenen başarıyı yakalayamadı!

AAA Oyunlar iPhone’larda beklenen başarıyı yakalayamadı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
47 0
apple

Apple‘ın yüksek performanslı cihazlarında AAA oyunların popülerliği, şirketin beklentilerinin altında kaldı. Appfigures tarafından yapılan araştırma, bu durumu net bir şekilde ortaya koyuyor. İşte haberin detayları.

Düşük Satış Rakamları

Ubisoft’un ünlü serisi Assassin’s Creed’in son oyunu Mirage, 6 Haziran’daki çıkışından bu yana 123.000’den fazla kez indirildi. Ancak, oyunun tam sürümü için 49 dolar ödeyenlerin sayısı 3.000’i bile bulmadı. Günlük indirme sayısı ise şimdiden 3.000’in altına düştü.

Benzer bir durum, geçen yıl Aralık ayında iOS için piyasaya sürülen Resident Evil 4 için de geçerli. Oyun 357.000 kez indirilirken, sadece 7.000 kullanıcı tam deneyim için 29 dolar ödedi. Resident Evil Village’ın ise yalnızca 5.750 ödeme yapan kullanıcısı bulunuyor.

Neden Beklenen İlgiyi Görmüyor?

Analistlere göre, mobil cihaz kullanıcıları daha basit ve sıradan oyunları tercih ediyor. En popüler mobil oyunlar, genellikle karmaşık grafikler yerine özgün sanat tarzına ve dokunmatik kontrollere uygun basit oynanışa sahip olanlar.

İlginizi çekebilir; iOS 18 RCS desteği beta kullanıcılarına sunuluyor

AAA oyunları ise en iyi deneyim için büyük ekranlar ve fiziksel kontroller gerektiriyor. iPhone 15 Pro Max bile bu tür oyunlar için yetersiz ekran boyutuna sahip.

Sınırlı Kullanıcı Kitlesi

Sadece iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modellerinin, ayrıca en az M1 çipli iPad’lerin bu oyunları desteklemesi, potansiyel kullanıcı sayısını sınırlıyor.

Apple’ın Stratejisi

Bazı uzmanlar, Apple’ın bu oyunları sadece güçlü donanımını sergilemek için desteklediğini düşünüyor. Sonuç olarak, AAA oyunların mobil platformlardaki geleceği belirsizliğini koruyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir