Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple kızılötesi sensörlü AirPods Pro üzerinde çalışıyor

Apple kızılötesi sensörlü AirPods Pro üzerinde çalışıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
36 0
AirPods-Pro

Ünlü teknoloji analisti Ming-Chi Kuo’nun son raporuna göre, Apple kızılötesi sensörlerle donatılmış yeni bir AirPods Pro modeli üzerinde çalışıyor. Bu yeni teknoloji, şirketin sanal gerçeklik (VR) başlıklarıyla uyumlu çalışarak el hareketlerinin algılanmasını sağlayacak.

Kuo’nun açıklamalarına göre, AirPods Pro’da kullanılacak kızılötesi sensörler, iPhone’lardaki Face ID modüllerine benzer özellikler taşıyacak. Bu sensörler, Apple Vision Pro veya gelecekteki Apple VR başlıklarının işlevselliğini artırmak için kullanılabilecek. Özellikle Spatial Audio ve mekansal hesaplama (spatial computing) alanlarında iyileştirmeler bekleniyor.

İlginizi çekebilir; M1’li MacBook Air ve Snapdragon X Elite’lı Surface karşı karşıya!

Apple’ın daha önce el hareketleriyle cihaz kontrolüne yönelik patentler aldığı da biliniyor. Bu da yeni AirPods Pro’nun potansiyel kullanım alanlarını genişletebilir.

Kuo, bu yeni nesil AirPods Pro’nun 2026 yılına kadar piyasaya sürülmesinin beklendiğini belirtiyor. Rapora göre Apple, Foxconn’dan 18-20 milyon kızılötesi sensör sipariş etti. Bu miktar, yaklaşık 10 milyon AirPods Pro üretimi için yeterli olacak.

Bu haber, daha önce Bloomberg muhabiri Mark Gurman’ın Apple’ın AirPods’lara kamera sensörleri ekleme planları olduğunu bildirmesiyle de örtüşüyor.

Apple, söylentiler hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Teknoloji dünyası, bu yenilikçi özelliklere sahip AirPods Pro’nun gelişimini merakla bekliyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir