Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Telegram’da uygulama içi ücretli içerikler yolda!

Telegram’da uygulama içi ücretli içerikler yolda!

Barış Toku Barış Toku - - 2 dk okuma süresi
45 0
Telegram ücretli içerikler

Telegram, geçtiğimiz ay tanıttığı uygulama içi para birimi Stars ile birlikte kullanıcıların ücretli içerikler paylaşmasına olanak tanıyacak. İşte detaylar…

Dünyanın önde gelen çevrim içi mesajla platformlarından Telegram, yeni bir özellik için kolları sıvadı. Ünlü şirket, Stars isimli yeni geliştirdiği uygulama içi para birimi üzerinden platformda ücretli içerik sistemini yakında hayata geçirmeyi planlıyor.

Ücretli içerikler “Stars” para birimi ile satın alınabilecek

Telegram Stars ücretli içerikler

Telegram, Stars para sistemini ilk olarak uygulama içinde sunduğu dijital ürünler için geliştirmişti. Firma, şimdi ise platformdaki bazı içeriklerin belirli bir ücret karşılığında görüntülenmesi için de bu sistemi kullanacak. Bu sayede içerik üreticileri, grup ve kanallarda yayımladığı içeriklerden gelir elde edebilecek.

Kullanıcılar, ücretli içerikler üzerinden kazandığı Stars birimlerini Fragment platformu üzerinden Toncoin’e çevirebilecekler. Mevcut Toncoin’ler, kripto para olarak saklanabildiği gibi satılıp nakit paraya çevrilebiliyor.

Kanal sahipleri ayrıca, Stars’ları kullanarak Telegram’da reklam verebilecek. Yeni para birimi, kanal sahiplerine reklam indirimleri sağlayacak ve para dönüştürme işlemine gerek kalmadan daha fazla gelir etmelerine imkan tanıyacak.

İlginizi çekebilir: Threads, aylık 175 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı

Ücretli gönderiler, yeni özelliklerden sadece bir tanesi

Telegram stars ücretli içerikler

Telegram, yaklaşan güncellemesinde ücretli içerikler özelliği ile birlikte yeni bir kontrol çubuğunu da hayata geçirmeyi hedefliyor. Kullanıcılar, söz konusu çubuk sayesinde çıkış yaptıkları uygulamayı tekrar yükleme gereği duymadan kolayca açabilecek.

Telegram ayrıca etiketler üzerinden hikayeleri aramayı sağlayan yeni bir özelliğini de kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni özellik ile birlikte uygulama içinde etiketleri kullanarak sohbetlerde ve mesajlarda arama yapmak mümkün.

Kaynak

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir