Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Amazon’dan Yeni Akıllı Bileklik – Amazon Halo !

Amazon’dan Yeni Akıllı Bileklik – Amazon Halo !

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
88 0

Amazon, an itibariyle yepyeni ve farklı bir akıllı bileklik ile karşımıza çıktı. Sunmuş olduğu bileklik ile sağlık takibimiz yanı sıra günlük moral ve motivasyonumuza dair ölçümler yapabiliyor. Amazon’un ismini verdiği bileklik ”Amazon Halo” adını taşıyor. Nasıl uyuduğunuza,hareketlerinizi,sesinizi ve 3D olarak bir takım analizleri karşıma çıkartıyor.

Amazon Halo, vücut indekslerimize göre 3D modelleme yaparak karşımıza tüm detayları getiriyor.

Halo, içerisinde bulunan hareket sensörü ile aslında tam olarak adım sayma gibi ölçümlerden ziyade hareket algılama işlemi ile karşımıza geliyor. Adım takibi değil, hareket takibi yapabilmesi olanak sağlıyor.

Amazon Halo, gün içerisinde sesimizi dinleyip ruh halimizi, o gün içerisindeki performansımıza dair bir takım çıkarımlar elde etme şansı buluyor.

Amazon Halo, diğer akıllı bileklik ve saatlere göre daha derin uyku analizinde bulunup, detaylı sonuçları karşımıza getiriyor.

Cihaz üzerinde herhangi bir dokunmatik ekran bulunmuyor. Tüm ölçümleri sensörler aracılığıyla gerçekleştirdiğini belirtelim.

Akıllı bilekliğin üç farklı rengi bulunuyor. Bunlar; Black/Onyx, Winter/Silver, and Blush/Rose Gold şeklinde karşımıza çıkıyor. 50 metre derinliğe kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Amazon Halo, 90 dakika içerisinde %0’dan tamamen dolum oranına ulaşıyor. Batarya ömrü ise 7 gün ile 2 gün arasında değişken gösteriyor. Kullanım alışkanlıklarına göre bu süreyi dengeli yönetebilmek kullanıcıların elinde. Amazon Halo, şuan sadece ABD içerisinde satışa sunulmuş durumda. Şuan %35’lik bir indirim ile 65$ fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor. İndirim bittiğinde 99$ olarak satışına devam edilecek. Tüm bunların haricinde, özellikleri detaylı kullanabilmek için aylık 4$ ödeme yapılması gerekiyor. Aylık abonelik sistemi ile bu bilekliği kullanabileceğimizi belirtebiliriz. İlk 6 ay ücretsiz abonelik ile satın alım gerçekleştiriliyor. Amazon Halo, Türkiye içerisinde satışa ne zaman çıkacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

What’s your Reaction?
12
7
0
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir