Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple, Perakende Mağazalarını Güvenli Bir Şekilde Yeniden Açma Planını Detaylandırıyor!

Apple, Perakende Mağazalarını Güvenli Bir Şekilde Yeniden Açma Planını Detaylandırıyor!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
80 0

Apple’ın perakende satış müdürü Deidre O’Brien, şirketin web sitesinde perakende mağazalarındaki satışları güvenli bir şekilde yeniden başlatmayı nasıl planladığını detaylandıran bir yazı yayınladı. Apple, COVID-19’un dünyaya yayılmasıyla Büyük Çin dışındaki tüm mağazalarını Mart ayında kapattı.

O’Brien, “Taahhüdümüz, mağazalarımızda müşterilere güvenli hizmet ortamının hazır olduğundan emin olduktan sonra yeniden açarak ilerlemektir” ifadelerini kullandı. “Yerel vakalar, yakın ve uzun vadeli eğilimler ve ulusal ve yerel sağlık görevlilerinden gelen rehberlik de dahil olmak üzere mevcut her veri parçasına bakıyoruz. Bunlar acele edilecek kararlar değil  ve hiçbir şekilde açılan herhangi bir mağaza, yerel koşulların olumsuz olması durumunda, onu kapatmanın önleyici adımını atmayacağımız anlamına gelmez. ”

Apple’ın dünya çapında 510 mağazasının yüzde 80’inden fazlası kapalı kalmaya devam ediyor, ancak şirket ABD’de 25, Kanada’da 12 ve İtalya’da 10 mağazasını önümüzdeki hafta yeniden açmayı planlıyor. O’Brien, sunulan hizmetin derecesinin mağazaya göre değişeceğini söylüyor. Tüm mağazalar, müşterilerin Genius Bar rezervasyonları yapmasına ve çevrimiçi sipariş edilen ürünleri almasına izin verecek, ancak bazı mağazalar da müşterilerin mağazaya girmesini sağlamak yerine sadece mağaza veya kaldırım kenarı hizmeti sunacak.

Kapılarını açan mağazalar için O’Brien, sıcaklık kontrolleri yapılacağını ve tüm personel ve müşterilerin yüz korumaları giymeleri gerektiğini söylüyor. Apple, müşterilere koruma sağlayacak ve mağazadaki sınırlı sayıda kişiyle aynı anda sosyal mesafe kurallarını uygulayacak. “Her mağazada, doluluğu sınırlamaya ve herkese çok fazla alan vermeye ve Genius Bar’da ve mağaza genelinde bire bir, kişiselleştirilmiş hizmete odaklanmamıza odaklanıyoruz.” diyor O’Brien.

 

What’s your Reaction?
0
0
2
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir