Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple, ücretsiz Swift ile geliştirme eğitimleri sunuyor

Apple, ücretsiz Swift ile geliştirme eğitimleri sunuyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
94 0
swift

Apple, merakla beklenen WWDC 2024 yaklaşırken programlama dünyasını daha erişilebilir hale getirmek için tasarlanan ve ücretsiz Xcode, Swift ve Swift UI eğitimleri içeren yeni bir web sitesini kullanıma sunduğunu duyurdu.

Swift’te Geliştirme Eğitimleri adındaki web sitesi, yeni geliştiriciler için Xcode’u nasıl kurabileceklerini ve ilk Swift projelerini nasıl oluşturabileceklerini gösteren detaylı kılavuzlarla, faydalı bir dijital ortam yaratıyor. Apple’a göre, web sitesinde sunulan eğitimler, önceden kodlama deneyimi olmayan kişiler için de geçerli.

apple geliştirme

Swift geliştirme eğitimleri ile neler yapabilirsiniz?

Geliştirme eğitimleri kapsamında, Apple’ın geliştirme ortamı Xcode’un nasıl kurulacağını, yeni bir projenin nasıl oluşturulacağını ve hatta basit bir uygulamanın nasıl yapılacağını gösteren adım adım eğitimler bulunuyor. Apple, ayrıca yeni geliştiricileri kendi projelerinde özgün adımlar atmalarına teşvik etmek için “Projedeki metin ve renkler sadece önerilerdir, bu nedenle kelimeleri ve stili değiştirerek kendinize ait projeler yapmaktan çekinmeyin.” ifadelerine yer veriyor.

İçerik, farklı bölümler halinde sunuluyor:

  • Xcode’u keşfet
  • Görünümler, yapılar ve özellikler
  • Düzen ve stil
  • Düğmeler ve durum
  • Listeler ve metin alanları

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi programlama dillerini kullanıyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir