Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Apple Vision Pro ‘nun çıkış tarihi açıklandı

Apple Vision Pro ‘nun çıkış tarihi açıklandı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
25 0
Apple-Vision-Pro

Apple yaptığı açıklamada Apple Vision Pro ‘nun 2 Şubat 2024 tarihinde piyasaya sürüleceğini duyurdu. Şirketin basın açıklamasına göre Apple’ın yeni karma gerçeklik gözlüğü için ön siparişler bu yıl 19 Ocak’ta başlayacak.

Nihayet Apple ‘ın yeni cihazını tanıma zamanı geldi. Haziran 2023’te tanıtılacak olan gözlük, neredeyse bir bilgisayar gibi çalışarak yalnızca içerik tüketmeye değil, aynı zamanda üretkenliğe de hizmet edecek.

İlginizi çekebilir; Oppo Find X7 Serisi Tanıtıldı; İşte Özellikleri

Gözlüğün içinde 4K çözünürlüklü iki ekran bulunuyor ve görüntülerin artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklikte (VR) görüntülenmesini destekliyor. Tüm bunlar, sensörler, kameralar ve mikrofonlardan gelen bilgileri hesaplamaya adanmış yeni R1 çipinin eşlik ettiği Apple M2 CPU’nun işlenmesiyle gerçekleşiyor.

Apple Vision Pro şimdiye kadar kişisel bir bilgisayar olarak düşünülüyordu. Haziran ayında yapılan tanıtımlarda cihaz FaceTime ve Fotoğraflar gibi uygulamalarda gösterildi, ancak üç boyutlu görüntüleri yakalamak için de kullanıldı.

Apple, Pazartesi günü (8) yaptığı duyuruda, Apple Vision Pro’nun 19 Ocak’tan itibaren Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Apple Store’larda ve online mağazada ön siparişe sunulacağını ve 2 Şubat’tan itibaren teslim edileceğini belirtti.

Apple Vision Pro ilk etapta 3,499 Dolara satılacak. Şimdilik, cihazın diğer bölgelerde ya da Türkiye’de piyasaya sürülmesi planlanmıyor.

Türkiye’de bir lansman tarihinin olmamasının yanı sıra, ürünün burada resmi bir fiyatı da yok. Sonuç olarak, markanın hayranları ürüne yalnızca üçüncü taraflar aracılığıyla, ihracat yoluyla veya cihazı diğer ülkelerden satın alarak erişebilecekler.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir