Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram hikayelerine gizlice nasıl bakılır?

Instagram hikayelerine gizlice nasıl bakılır?

Eymen Taner Eymen Taner - - 4 dk okuma süresi
226 0
Instagram gizlice

En popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, çoğumuzun hayatının bir parçası haline geldi. Platformda yer alan hikayeler özelliği ise, Instagram’ın başlıca etkileşim araçları arasında yer alıyor. Instagram hikayeleri, diğer kullanıcılar tarafından sınırlı bir süre içinde görüntülenebiliyor. Birinin hikayesini her görüntülediğinizde, karşınızdaki kişiye bu bilgi iletilir. Bu bağlamda, bazı kullanıcılar gizliliği korumak adına Instagram hikayelerini anonim olarak görüntülemek isteyebilir. Bu makalede; Android, iOS ve web için Instagram hikayelerini nasıl gizlice görebileceğinize dair detaylı bir rehber sunacağız.

Üçüncü taraf web siteleri ve uygulamaları kullanın

Instagram hikayelerini anonim olarak görüntülemenizi sağlamak amacıyla tasarlanmış üçüncü taraf web siteleri ve uygulamalar bulunmakta. Ancak, bu hizmeti sunmak için giriş bilgilerinizi isteyen yazılımlardan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde güvenlik ihlallerine yol açabileceğini unutmayın. Bu bağlamda kişisel bilgileriniz yerine sadece hesabın kullanıcı adını girmenizi ve hikayeleri görüntülemenizi gerektiren uygulama ve web sitelerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Instagram hikayelerini indirmenizi mümkün kılan araçlar da bulunmakta. Bunlardan bazıları:

hikaye

Uçak modunu kullanın

Uçak modunu kullanmak, Instagram hikayelerini gizlice görüntülemenin en etkili yöntemlerinden biridir. Bu yöntemi hem Android hem de iOS cihazlarda kullanmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Instagram uygulamasını açın ve hikayelerin yüklenmesini bekleyin.

  2. Telefonunuzun uçak modunu açın ve internet bağlantısının kapalı olduğundan emin olun.

  3. Görüntülemek istediğiniz hikayeyi açın.

  4. Telefonunuz internete bağlı olmadığı için birinin hikayesini görüntülediğinize dair bilgi iletilmeyecektir.

uçak modu

Bitişik Instagram hikayeleri

Instagram’daki hikayelerin bir sonraki veya öncekini görüntülemek için sola veya sağa kaydırmanız gerekiyor. Parmağınızı basılı tutarak yavaş bir şekilde sonraki hikayeye geçiş yapmadan kaydırırsanız, görüntülendi bilgisi vermeden hedefinizdeki hikayeyi görebilirsiniz. Bu doğrultuda, uygulamanın üst kısmında yer alan hikaye menüsünde önceki hikayeye tıklayın. Ardından, asıl görmek istediğiniz hikayenin net bir ön izlemesini görene kadar dikkatlice kaydırın.

Tarayıcı uzantılarını kullanın

Bilgisayar üzerinden Instagram uygulamasını kullanıyorsanız, tarayıcı uzantıları en iyi seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Söz konusu Instagram Story Viewer gibi bu uzantıları, Chrome Web Mağazası üzerinden yükleyip, uzantı içindeki geçişleri açarak kullanabilirsiniz. Artık Instagram hikayelerini anonim olarak görüntüleyebileceksiniz.

web

Bu makalede yer alan ipuçları, son derece güvenilir yöntemlerdir. Ancak diğer kullanıcıların gizlilik haklarını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bu işlemler dahilinde sorun yaşadığınız bir husus olursa bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir