Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Resident Evil 9 çıkış tarihi belli oldu!

Resident Evil 9 çıkış tarihi belli oldu!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
67 0
Resident Evil 9

Resident Evil Village’ın çıkışının üzerinden tam üç yıl geçti. Bu süre zarfında sessizliğini koruyan oyun geliştiricisi Capcom, söylentilere göre serinin şimdiye kadar ki en büyük oyunu olması beklenen Resident Evil 9’u çok yakında resmi olarak duyurabilir. İşte detaylar

Resident Evil 9’un daha önce 2025’te çıkacağı söyleniyordu. Ünlü sızıntı kaynağı AestheticGamer, şimdi ise bu söylentiyi daha da genişleterek yeni oyunun çok yakında tanıtılacağını ve gelecek yıl piyasaya sürüleceğini belirtti. Buna ek olarak, yapım hakkında resmi bilgiler bulunmasa da söylentiler, oyunun açık dünya olacağını ve serideki diğer oyunlara kıyasla çok daha yüksek bütçeye sahip olacağını öne sürüyor.

Resident Evil 9, Ocak 2025’te yayınlanabilir

AestheticGamer, daha önce Resident Evil 9’un gecikmeye maruz kalabileceğini iddia etmişti. Ancak, şimdi bu olasılığın düşük ihtimal olduğunu öne sürüyor. Sızıntı kaynağı son yayınladığı gönderisinde: “Resident Evil 9 ile ilgili iyi haberlerim var. Hakkında söylentiler duyduğum olası gecikme bir kenara itilebilir. RE9, çok yakında açıklanacak ve gelecek yıl piyasaya sürülecek. Eğer daha önce duyduklarım doğruysa, Ocak ayında yayınlanacak. Yaklaşık 7 yıllık bir geliştirmenin sonucu olacak.” ifadelerine yer verdi.

Capcom, yan ürünler ve yeniden yapımlar dahil olmak üzere tarihsel olarak aynı anda birden fazla Resident Evil oyunu üzerinde çalıştı. Stüdyonun şu anda Resident Evil 9 da dahil olmak üzere 5 yeni oyun üzerinde çalıştığı söyleniyor. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir