Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tim Cook açıkladı: Apple, yapay zeka yeniliklerini bu yıl duyuracak!

Tim Cook açıkladı: Apple, yapay zeka yeniliklerini bu yıl duyuracak!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
189 0
apple yapay zeka

Teknoloji devi Apple, gelişen yapay zeka rekabetinde Microsoft ve Google gibi rakiplerinin epey gerisinde kaldı. Ama bu demek değildir ki, Apple’ın yapay zekaya yönelik planları bulunmuyor. Tim Cook, 2024’ün ilerleyen dönemlerinde, yapay zeka yazılım özelliklerinin duyurulacağını ve bu durumun değişeceğini doğruladı. Bu açıklama, birçok Apple kullanıcısını heyecanlandırıyor.

Apple iddialı geliyor!

Apple CEO’su Tim Cook, bir görüşme esnasında yapay zeka planları hakkında konuştu: “İleriye baktığımızda, geleceği şekillendirecek bu ve diğer teknolojilere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu muazzam miktarda zaman ve çaba harcamaya devam ettiğimiz yapay zekayı da içerir ve 2024’ün ilerleyen dönemlerinde yapay zeka alanında devam eden çalışmalarımızın ayrıntılarını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.”

Apple‘ın yapay zeka hedefleri doğrultusunda daha fazla ayrıntı için baskı yapıldığında Cook, “Üretken yapay zeka açısından, daha önce de söylediğim gibi dahili olarak çok fazla çalışmamız var.” dedi.

tim cook

Apple’ın Haziran ayında yapılacak WWDC etkinliğinde, AI ve kişisel asistanı Siri ile ilgili bazı büyük duyurular yapması bekleniyor. Bu durum da ziyadesiyle Cook’un açıklamasında atıfta bulunduğu yenilikler olabilir. Bloomberg’den Mark Gurman, kısa süre önce iOS 18‘in işletim sistemi tarihindeki en büyük güncelleme olabileceğini söyledi ve bir sonraki iOS sürümünün birçok yeni AI özelliği alabileceğini belirtti.

Google ve Samsung, en yeni akıllı telefonları Pixel 8 Pro ve Samsung Galaxy S24 Ultra ile yapay zeka yeteneklerini zorluyor. Peki, Apple yeni iPhone serisiyle rakiplerine yetişebilecek mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir