Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple’ın 2022 Yılında Tanıtılması Beklenilen Ürünleri

Apple’ın 2022 Yılında Tanıtılması Beklenilen Ürünleri

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 4 dk okuma süresi
13 0

Çıkardığı ürünleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran şirket, uzun bir süredir tanıtmasını beklediğimiz AirPods,  M1 Pro ve M1 Max çipleri, MacBook’larını bu yıl tanıtmıştı. Peki önümüzdeki 2022 yılında bizlerin karşısına ne tür ürünler ile çıkacak merak konusu… İşte Apple’ın 2022 yılında tanıtacağı ürünler ve beklenenler:

Şirketin 2022 yılında tanıtacağı ürünler oldukça çeşitli. Teknoloji haber kaynaklarına göre iPhone 14 başta olmak üzere MackBook Air, Apple Watch 8 ve çok fazlası bizleri karşılayacak gibi duruyor.

2022 yılı Apple için devasa bir yıl olması bekleniyor. Yeni iPhone 14 serisine ek olarak beş yeni Mac ve üç yeni iPad modellerini tanıtılması bekleniyor. Diğer bir yandan ise şirketin AR gözlüğü için büyük bir hazırlık içerisinde olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki yılda bu hazırlıkların daha gelişip çeşitlendirileceği söyleniyor.  Apple 2022 yılında geleceği kesin olan ve merakla beklenen ürünlerinden bir tanesi iPhone 14’ler var. Herhangi bir aksilik olmazsa iPhone 14 serisinin 2022 yılının Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Bu seri hakkında beklentiler biraz karışık olsada Jon Prosser bazı öngörüler ortaya attı. Çıkacak olan yeni iPhone serisinde çentik tasarımın kaldırıldığı ve bunun yerine ise titanyum çerçevenin cihaza dahil edildiğine yönelik tahminleri bulunmakta. Fakat iPhone 14 serisinin içerisinde “mini” olmayacak. iPhone SE modelleri ile de başarıyı yakalayan şirket serinin üçüncü telefonu içinde 2022 yılında hazırlık yapacak gibi duruyor. Ayrıca iPhone SE 3 için iPhone 13 tasarımından ilham alınacak. Tanıtacağı ürünler arasında en uygun fiyatlı olması beklenilen SE 3, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde kullanıcılarıyla buluşacak.

Her yönden başarıya imza atan Apple, çıkarmasını beklediğimiz Apple Watch Series 8 ile yepyeni özellikleri ürüne dahil ederek tanıtılması söz konusu. Tasarımı hakkında önceki serisine benzemesi beklenen Watch Series 8, özellikleri bakımından önemli değişikliklere gidilecek gibi duruyor. Hatta çıkaracağı yeni akıllı saatinde alkol seviyesinin ölçülmesine kadar pek çok ölçüler yapabilecek güçlü sensörler bulunacak.

LeaksApplePro tarafından yapılan sızıntılara göre gelecek yıl Mac mini de geliyor. Bu cihaza M1 Pro ve M1 Max işlemcisi ekleneceği söz konusu. Mac Pro ise Bloomberg tarafından ortaya atılan rapora göre 40 çekirdekli Apple Silicon yer alacak. Bir diğer bilgi ise MacBook Air yeni renkleri ile karşımıza çıkacak. Pro modelde olduğu gibi Air modelde de MagSafe sisteminin geri dönmesi söz konusu.

AirPods Pro 2 modeli ise iddialara göre 2022 yılının üçüncü çeyreğinde tanıtılacak. En merak uyandıran ürün ise şirketin üzerinde çalıştığı VR/AR başlığı. Konu hakkında çeşitli haber kaynakları ortaya bir çok haberler attı ve bir o kadar da sızıntı yapıldı. Umarım Apple bu merakla beklenen başlığını önümüzdeki yıl biz teknoloji severler ile tanıştırır.

What’s your Reaction?
19
7
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir