Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Apple’ın iOS 14.7 için resmi sürüm notları

Apple’ın iOS 14.7 için resmi sürüm notları

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
61 0

Dün yayınlanan en yeni iOS güncellemesi, yani iOS 14.7, iOS 14.5 kadar ün ve tartışma toplamamış olabilir, ancak biraz takdiri hak eden bazı küçük küçük avantajlar ve yükseltmeler getirdi. Birkaç beta testinden sonra, Apple  nihayet bize iPhone için aşağıda listelenen en yeni ek özellikleri sunuyor.

 1. iPhone 12 , iPhone 12 mini , iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için MagSafe Pil Paketi desteği
 2. Apple Card Family, kredi limitlerini birleştirme ve ortak sahip olunan bir hesabı mevcut bir Apple Card kullanıcısıyla paylaşma seçeneği ekler.
 3. Home uygulaması, HomePod’daki zamanlayıcıları yönetme yeteneği ekler
 4. Hava kalitesi bilgileri artık Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, Güney Kore ve İspanya için Hava Durumu ve Haritalar’da mevcut
 5. Podcast kitaplığı, tüm şovları veya yalnızca izlenen şovları görmeyi seçmenize olanak tanır

Apple ayrıca her zaman olduğu gibi iOS 14.7 ile birkaç rahatsız edici hatayı da doğal olarak düzeltti. Bu güncellemedeki hata düzeltmelerinin kısa da olsa tam listesi:

 • “Çalma Listesini Paylaş” menü seçeneğinin Apple Music’ten kaybolmasına neden olan hata düzeltildi.
 • Başka bir hata bazen Dolby Atmos ve Apple Music kayıpsız ses çalmanın aniden çalmayı durdurmasına neden oldu. Bu da düzeltildi.
 • Bazı iPhone 11 modelleri bazen yeniden başlatma sırasında “Pil Servisi” mesajını gösterme özelliğini kaybetti, ancak bu artık olmayacak.
 • Posta iletilerini oluştururken bazen Braille ekranlarının geçersiz bilgiler göstermesine neden olan bir hata da giderildi.

Tabii ki, her yeni güncelleme mevcut hataları ve sorunları giderse bile, genellikle istemeden yenilerine de neden olurEn son güncellemeden sonra gözden kaçan bir şey fark ederseniz, yeni hataları her zaman doğrudan Geri Bildirim Yardımcısı web sitesi aracılığıyla veya iPhone, iPad veya Mac’teki yerel Geri Bildirim Yardımcısı’nı kullanarak Apple’a bildirebilirsiniz .

Dört gözle beklememiz gereken bir sonraki büyük güncelleme, şüphesiz birkaç ay içinde beklediğimiz iOS 15 , muhtemelen iPhone 13 serisinin yanında gelecek . Bu güncelleme, Android’e FaceTime’ın gelmesi, Apple Haritalar’da artırılmış gerçeklik, tamamen yeniden tasarlanmış Safari ve çok daha fazlası için büyük iyileştirmeler içeriyor.
What’s your Reaction?
14
10
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir