Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Batman: Arkham Serisinden İlham Alan Gotham Knights Oyunu

Batman: Arkham Serisinden İlham Alan Gotham Knights Oyunu

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
71 0

 2022’de çıkacak olan Gotham Knights video oyunu; Batman: Arkham Origins’i  yapan, Kanadalı oyun geliştiricisi olan WB Games Montréal tarafından geliştirilen ve ABD merkezli video oyun şirketi olan Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından da yayınlanacak olan video oyunu. Çeşitli  platformlarda ; Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X gibi oynanabilecek.

 Gotham Knights, co-op (eşli oynanış) oynanması düşünülerek tasarlanmış bir oyundur, fakat siz dilerseniz oyunu kendi başınıza veya arkadaşınızla da oynayabilirsiniz.

 Gotham Knights birden fazla karakteri bünyesinde barındıran bir oyun olacak. Batman’in kendisini bir şekilde ortadan kaldırdığı oyunda 4 farklı karakterlerle Gotham Şehri kurtarılmaya çalışılacak. Peki nedir bu karakterler? Nightwing, Batgirl, Robin ve Red Hood. Batman’ın olmadığı bu oyunda 4 ayrı karakteri seçip tek başımıza veya çoklu oynayabileceğiz.

Tıpkı sizinde oyunda seviyeniz olduğu gibi düşmanlarında seviyesi olan bu oyunda ölmekte öldürmekte biraz zor. Ekran panelinde kaç düşman vurduğunuzu gösteren bir göstergesiyle kaç kişiyi öldürdüğünüzü takip edebiliyorsunuz. Böyle bir oyunda farklı silah, farklı ekipman ve farklı güçleri seçmekte tahmin etmek zor değil. Oyunun başında karakterimizi seçip ona istediğimiz ekipman ve özelliklerle donatıp oyuna giriş mümkün gibi duruyor.

 Batman’ı oyun dışı bırakarak oyuncuların biraz hevesini kırsalarda; oyuna genel olarak bakıldığında fena sayılmaz. Asıl merak edilen bir diğer konu ise oyuncu seviyelerinden bahsetmiştik. Bu oyuncu seviyelerinde öldürme konusu nasıl olacak merak edilen bir diğer hususlardan birisi… Yüksek seviyedeki bir düşmanı öldürme bu oyunda nasıl olur? Tartışılır.

 Oyun camiasında pek istenilen yankıyı bulamayan bu oyun ilk 2021 de çıkarılacağı duyuruldu fakat yeni bir güncelleme ertelemesi ile 2022’ye tarihi yeniledi.

 Gotham Şehrinde geçen bu oyunda; oyuncular şehri beş farklı bölgesini rahat bir şekilde gezebilme fırsatı bulabilecek ve  bu bölgelerdeki suçlara serbestçe müdahale edebilecek. Oyun videosundan da gördüğümüz üzere Batcycle motorlar, Gotham Şehri içerisinde dolaşmak için karakterlerimizin kullanacağı ana araçlardan biri olacak. Ayrıca haritada kısa mesafeleri kat etmek için Robin’in, fragmanda Justice League’in teleportasyon teknolojisini kullandığını görüyoruz.   Oyun, farklı mekanlarda suçları tespit edip müdahale ederek, suçluları öldürüp, puan toplanılabilecek gibi duruyor .

 Umarım oyun çıktığında beklenilen istekleri karşılayacak bir tat da olur.        

What’s your Reaction?
4
6
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir