Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bekleyiş Sona Erdi! Tesla Cybertruck Nihayet Tanıtıldı

Bekleyiş Sona Erdi! Tesla Cybertruck Nihayet Tanıtıldı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
31 0
Tesla-Cybertruck

Birkaç gecikmenin ardından Tesla Cybertruck ABD’nin Austin kentinde düzenlenen bir etkinlikte tanıtıldı. Tanıtım sırasında elektrikli kamyonetin ilk 10 adedi ön rezervasyon yaptıran alıcılara teslim edildi.

Araç üç versiyon halinde satılacak. Arkadan itişli en temel model, tek şarjla 400 km menzile ve 180 km/s azami hıza sahipken, orta versiyon dört tekerlekten çekişli, 550 km menzilli ve aynı azami hıza sahip.

Tesla pick-up’ın Cyberbeast adı verilen en üst versiyonu, 845 hp güç üreten üç adede kadar elektrik motorunun varlığı sayesinde 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,6 saniyede çıkarak ve 210 km/s azami hıza ulaşarak daha da güçlü bir performans vaat ediyor. Menzili 515 kilometre olarak geliyor.

Cybertruck’ın tüm versiyonları doğrudan darbeye dayanıklı cam, 35 inç arazi lastikleri ve sürücüye yardımcı olan sensörlerle birlikte geliyor. Elon Musk’ın şirketine göre kamyonda ayrıca kabinin içini kirleten partiküllerin yüzde 99,97’sine kadarını ortadan kaldırabilen bir hava filtresi bulunuyor.

Tesla-Cybertruck

Tesla Cybertruck’ın fiyatı ne kadar?

Beş kişilik oturma alanına sahip elektrikli pick-up’ın kabini teknoloji ile dolu. Öne çıkan özellikler arasında gösterge paneli olarak da kullanılan 18,5 inçlik orta ekran, 9,4 inçlik arka ekran ve odanın etrafına dağılmış 15 hoparlör yer alıyor.

İlginizi çekebilir; PS Plus Abonelerine Aralık Ayında Verilecek Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu

Ayrıca arka bagajda, diğer cihazlar için 11,5 kW’a kadar enerji sağlayabilen ve acil durumlarda jeneratör görevi gören bir güç kaynağı sistemi de bulunuyor. Bu bölümdeki yük kapasitesi 1 ton, ancak 5,5 tona kadar vinçle çekilebiliyor.

Tesla Cybertruck’ın fiyatına gelince, “temel” versiyonun fiyatı 60,990 Dolar. Dört tekerlekten çekişli kamyonetin fiyatı 79.990 Dolar iken Cyberbeast 99.990 Dolara satılacak.

Elektrikli kamyonun büyük ölçekli üretimi şu anda başlıyor, ancak Musk’ın sunum sırasında yorumladığı gibi en ucuz model 2025 yılına kadar satışa sunulmayacak. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir