Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BİM’ de 99 TL’ ye Satılan E8 Akıllı Saat İncelemesi

BİM’ de 99 TL’ ye Satılan E8 Akıllı Saat İncelemesi

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 5 dk okuma süresi
466 0

Makalemize başlamadan önce bu saati sizlere çekiliş ile hediye ediyoruz ! Tüm detaylar için aşağıdaki linke tıklayınız 👇🏻👇🏻👇🏻

https://bit.ly/3hRKMJS

Bugün sıcak bir fırsat olarak değerlendirebileceğimiz BİM mağazalarında satılan E8 isimli akıllı saatin kurulum ve değerlendirmesini yapacağız. Saatin etiket fiyatı 99 TL ve alınabilecek makul bir seviyede. Saatin tasarımı ve gövde yapısı metal yüzey ile kaplanmış, sensörün bulunduğu alt kısım plastik şekilde karşımıza çıkıyor. Saatin kordonu ise tamamen metal alaşımdan oluşturulmuş.

 

.
Saatin en temel teknik özellikleri ise; 1.3 TN Panel, 170 mAh batarya kapasitesi ve en önemli özelliklerinden birisi IP67 su geçirmezlik sertifikasını barındırması. Ekran parlaklık oranı ve renk doygunluğu bu fiyat bandındaki rakiplerine oranla bir adım önde. Saatin alt kısmında ise yuvarlak bir şekilde dokunmatik bir tuş bulunuyor. Tüm yönergeleri bu tuş üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Tuşun hassasiyet seviyesi ve algılama eşiği fiyata göre kabul edilebilir seviyede.

Gelelim kurulum kısmına, ilk olarak telefonumuzun ayarlar kısmından Bluetooth’u açıp saatiniz ile eşleştirmeniz gerekiyor. Bulunan cihazlar arasında saatin ismi E8 olarak geçmekte. Eşlemeyi tamamladıktan sonra WearFit 2.0 isimli uygulamayı, uygulama mağazalarımızdan indiriyoruz. Uygulamayı hesap oluşturup hemen kullanabilirsiniz. İlk aşamada bir kaç bildirim ekranı karşımıza çıkacak. Tüm bildirimlere ”Evet” deyip işlemleri sonlandırabiliriz. Tekrar saatimiz ile uygulama içerisinden saatimizi eşleştirdikten sonra aşağıdaki yönergelerden saatin tüm ayarlarını değiştirebilirsiniz.

– İlk olarak,  Kırmızı ile işaretlediğimiz alana basıyoruz.

– Daha sonra Sarı ile işaretli olan ikinci yönergeye  basıyoruz. Yine hemen aynı bölümde saatimizin batarya doluluk oranını sarı ile işaretli kısımdan gözlemleyebilirsiniz.

Sarı ile işaretli olan kısma bastığınızda saatine bildirim gönderip titremesini sağlayabilir, nereye koyduğunuzu unuttuysanız bulmanıza fayda sağlayacaktır

Kırmızı ile işaretli alana bastığınızda Saat üzerinde çıkan ”Kamera Modu” ile saat üzerinden fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.

Mavi ile işaretli alanı aktif hale getirirseniz,kolunuzu her salladığınızda ya da kaldırdığınızda otomatik olarak saatin ekranı açılacaktır. Ekranın açılmasını istemiyorsanız ”Ekran Işığı” alanını kapalı konuma getirmelisiniz.

Yeşil ile işaretli alanda ise saatinize gelen güncellemeleri kontrol edip, güncellemeleri yükleyebilirsiniz.

– En önemli bölüme geldik. Bildirimler kısmına Siyah ile işaretli olan bölümden ulaşabilirsiniz. ‘‘Hatırlatıcı Ayarlarına” bastığınızda karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir ekran gelecektir.

 

Siyah ve Kırmızı ok ile gösterilen alanları aktif hale getirmezseniz saatinizin ekranına herhangi bir bildirim düşmeyecektir.

Alarm kısmından saatinize özel alarm ayarlayabilirsiniz.

Mavi ok ile işaretli alana bastığınızda, saatin desteklemiş olduğu uygulamarın bildirimlerini aktif hale getirebilirsiniz.


Bazı önemli notlar
;

– Saatin dilini değiştirmek için telefonunuzun dilini değiştirmeniz gerekiyor. Aksi halde saat üzerinden dil ayarını yapamıyorsunuz.

– Bildirimler sadece görüntüleme modunda çalışmaktadır. Sadece gelen bildirimlerinizi görüntüleyebiliyorsunuz. Saat üzerinden mesajlara cevap yazma veya gelen çağrıyı kabul etme ya da saat üzerinden aramak yapmak gibi durumlar asla söz konusu değildir.

– Saat üzerinden Müzik dinleme gibi bir takım ikincil işlemler yapamıyorsunuz.

– Saat IP67 sertifikasına sahip olup 10 metre derinliğe kadar çalışmaktadır.

– Telefonunuzun Bluetooth özelliğini aktif hale getirmeden saati telefonunuzla eşleştiremezseniz ,saatin olanaklarından faydalanamazsınız.

– 5 Ağustos 2020 tarihli şarj süresi hakkında güncelleme;

Geçen hafta Çarşamba günü %100 şarj ile şarjdan çıkarttığımız saatimiz an itibariyle kapanmıştır. Dolu dolu bir hafta kullandığımı rahatça belirtmek isterim. Aşağıdaki görsellerde şarj durumunu görebilirsiniz.

29 Temmuz 2020 – 13.00 %100

5 Ağustos 2020 – 16.35 %0 (Kapanış)

 

 

 

YouTube kanalımız üzerinden videolu incelememizi izleyebilirsiniz. 

What’s your Reaction?
1
2
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir