Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bu Zamana Kadarki En Parlak Fikir! Apple Watch Series 7 Akıllı Saat

Bu Zamana Kadarki En Parlak Fikir! Apple Watch Series 7 Akıllı Saat

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 4 dk okuma süresi
74 0

 Apple “Bu zamana kadarki en parlak fikrimiz” diye sunduğu Apple Watch Series 7 akıllı saatin özelliklerini sizlerle inceleyelim.

 Apple daha büyük ekran modeli ile çıkan bu akıllı saat serisinde bizlere daha büyük deneyimler sunmakta. Ekran tasarımını baştan yaratıp; kenarlarını %40 inceltip, bir alt serisi olan Series 6’dan %20 daha büyük bir ekrana sahip. Parlak bir ekranı olan Apple Watch Series 7 herhangi bir müdahalede bulunmadan sürekli açık olan ekranında saatin kaç olduğunu görebileceksiniz.

Eşsiz tasarımıyla da harikalar yaratan bu akıllı saat hafif kavisli kenarlarıyla ekranda kesintisiz bir görünüm imkanı sağlamakta.

Özellikle ekranında yenilikler yapan Apple Series 7 modelinde daha büyük bir ekranda kolaylık sağlayabilmesi açısından sistemin tamamında düğmeleri baştan tasarladı. Böylelikle akıllı saat ekranında kolaylıkla hesap makinası tuşlarına basabilecek bildirimlerinizi kontrol edebileceksiniz.

Series 7 akıllı saat sayesinde her zamanki gibi arama yapabilir ve cevap verebilirsiniz. Mailinizi kontrol edip anında mesajlarınıza cevap verebileceksiniz. Bir diğer cüzdan uygulamasıyla da önemli şeylerinizi tek bir yerde toplayabilirsiniz.

 Saatinize bakmadan sağa ve sola dönmenizi bildiren hafif dokunuşlarla size yön bulmada yardımcı olan bu saat; ister arabada ister bisiklete binerken isterseniz de yürürken saate bakmadan yönünüzü bulabilirsiniz.

 Apple Music’teki 75 milyon şarkısıyla dilediğimiz her yerde müzik dinleyebiliriz. Birçok uygulamasıyla kolaylıklar sağlayan Apple Watch Series 7 App Store’daki binlerce uygulamasıyla elinizin altında ve bileğinizde.

 Ayrıca Series 7 serisinde beş farklı (yeşil, mavi, kırmızı, yıldız ışığı, gece yarısı) kasa rengiyle karşımıza çıkmakta.

Sıkı durun Apple Watch Series 7 akıllı saatin bir diğer özelliği ise dayanıklılığı!

 Akıllı saatlerde en büyük sorun olan çatlama,kırılma, suya dayanıklılık gibi birkaç problemleri var. Apple bu problemleri ortadan kaldırıyor. Çatlamaya dayanıklı, %50 daha kalın ön kristalimize sahip camı ile toza, kire her türlü dış maddelere dayanıklı bir cama sahip. Ayrıca 50 metreye kadar dalış imkanı ile de suya dayanıklı. Ekranın kalınlığını azaltıp kenarlarını incelten Apple dokunma sensörü ile OLED panel entegresiyle harika bir yapıya sahip.

 Sensörleri ile birlikte içerisinde bulundurduğu uygulamalarıyla kalp artış hızı, kandaki oksijen düzeyi, istediğiniz ve dilediğiniz her yerde EKG çekebilme özelliğiyle sağlığınızı kolaylıkla takip edebileceksiniz. Hatta isterseniz bunları arka planda gece gündüz ölçme imkanınız da bulunmakta. Antrenman sırasında hız ve mesafe gibi pek çok kategoride kaydettiğiniz ilerlemeler size sesli olarak bildirmekte.

Apple Watch Series 7’nin bir diğer özelliği ise çabuk şarj. Şarj sistemini de yeniden tasarlayan Apple; Series 6’ya oranla %33 daha hızlı şarj etme imkanı sunan Series 7’yi hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde şarj edip kullanabileceksiniz. 8 dakikalık bir şarj süresi ile 8 saat bir uyku takibi sunan Apple; bu şarj konusunda oldukça iddialı!

 

What’s your Reaction?
10
1
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir