Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. NVIDIA DLSS 3.5, Cyberpunk 2077 2.0 ile Birlikte Geliyor!

NVIDIA DLSS 3.5, Cyberpunk 2077 2.0 ile Birlikte Geliyor!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
158 0
NVIDIA

Cyberpunk 2077, NVIDIA’nın yükseltme teknolojisinin en son sürümü olan DLSS 3.5‘i destekleyen ilk oyun olacak. Güncelleme, oyunun 26 Eylül’deki Phantom Liberty genişlemesinin piyasaya sürülmesinden birkaç gün önce, bugün itibariyle Cyberpunk 2077 2.0 ile geldi!

DLSS 3.5, tüm NVIDIA RTX kullanıcıları tarafından kullanılabilecek!

NVIDIA, DLSS 3.5’in ışın izleme kalitesini daha da artıran yapay zeka destekli Ray Reconstruction özelliğinin entegrasyonuyla, oyunların daha sürükleyici ve gerçekçi hale geleceğini müjdeledi. Bu bağlamda yalnızca gölgeler ve yansımalar gibi belirli unsurların aksine, tam ışın izleme teknolojisi ile birlikte oyunlarda daha iyi görselleştirme sunuluyor.

Şu anda ışın izlemeli bir sahnedeki her aydınlatma geçişi için eksik pikselleri doldurmak üzere elle ayarlanmış gürültü gidericiler kullanan DLSS, 3.5 ile birlikte görüntü kalitesinde daha büyük bir performans avantajı elde edecek. DLSS 3’ten 5 kat daha fazla veriyi ön izleyebilen DLSS 3.5, zamansal ve uzamsal verileri kullanma konusunda daha akıllı kararlar vermek için yüksek frekans bilgilerini koruyarak farklı ışın izleme yapılandırmalarını kullanıyor.

Cyberpunk 2077

Sadece RTX 40 serisi GPU’larla sınırlı olan DLSS 3 Frame Generation’ın aksine DLSS 3.5, tüm GeForce RTX ve NVIDIA RTX ekran kartlarında ışın izleme kalitesini artıracak.

Aynı zamanda diğer DLSS kapsamlarına baktığımız zaman; Lies of P, Party Animals, Warhaven ve Witchfire bu hafta ilk gün DLSS desteğiyle piyasaya sürülecek. NVIDIA’nın rakibi, AMD’nin de yükseltme teknolojisi, FidelityFX Super Resolution 3 (FSR 3) ile birlikte GPU’larda yapay zeka teknolojilerinin kullanımı yayılıyor gibi görünüyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
13
4
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir