Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Debian 12.6 “Bookworm” güncellemesi yayınlandı

Debian 12.6 “Bookworm” güncellemesi yayınlandı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
52 0
debian

Debian Projesi, popüler Linux dağıtımlarının en son sürümlerini duyurdu. Debian GNU/Linux 12 “Bookworm” serisinin beşinci ISO güncellemesi olan Debian 12.6 ve Debian GNU/Linux 11 “Bullseye” serisinin onuncu güncellemesi olan Debian 11.10, kullanıcılara sunuldu.

Debian 12.6 “Bookworm”, önceki sürümden dört buçuk ay sonra yayınlandı. Bu güncelleme, toplam 162 hata düzeltmesi ve 84 güvenlik güncellemesi içeriyor. Linux 6.1 LTS çekirdek serisine dayanan bu sürüm, yeni donanımlara kurulum yapmak isteyenler için güncel bir seçenek sunuyor.

İlginizi çekebilir; AirDrop’u unutun: İşte karşınızda LocalSend!

Öte yandan, Debian 11.10 “Bullseye” güncellemesi de 62 hata düzeltmesi ve 76 güvenlik güncellemesi ile geldi. Her iki sürüm için de güvenlik ve hata düzeltmeleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler, resmi Debian web sitesinde yayınlanan duyuru sayfalarında bulunabilir.

Mevcut Debian GNU/Linux 12 “Bookworm” kullanıcıları, sistemlerini terminal üzerinden “sudo apt update && sudo apt full-upgrade” komutlarını kullanarak veya Synaptic Paket Yöneticisi gibi grafiksel bir arayüz aracılığıyla güncelleyebilirler.

Bu güncellemeler, Debian kullanıcılarına daha güvenli ve kararlı bir sistem sunmayı amaçlıyor. Yeni kurulum yapacak kullanıcılar, güncel ISO dosyalarını kullanarak yüzlerce güncellemeyi ayrıca indirmek zorunda kalmayacaklar.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir