Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dünya Yaşamının Güvencesi: Kıyamet ambarı

Dünya Yaşamının Güvencesi: Kıyamet ambarı

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
170 0

Gerçek ismi “Svalbard Küresel Tohum Deposu” da olsa birçok insanın kıyamet ambarı olarak biliyor. Olası bir doğal afet ya da kıtlık durumunda yaşamın tekrar başlaması için inşa edildi.

Bu tohum deposu Norveç’in Slavbard Adası’nda yer alıyor. Dağın içi oyularak 130 metre aşağıya, doğal afetlerin yanı sıra nükleer patlamalara dayanacak şekilde inşa edilmiştir.

Her bitki türünden toplam 500 milyona yakın tohum barındıran depo, tohumları uzun süre korumak için sabit -18° C de tutuluyor

ABD, İngiltere, Norveç, Almanya, İsviçre ve Kanada’nın devlet fonlarından yıllık yaklaşık 125 -150 bin dolar mali olarak desteklenen Tohum Deposuna Türkiye 7 milyon 616 bin 532 tohum örneğiyle katkıda bulundu. 

Destekte bulunan ülkelerin yanında Rockefeller gibi aileler de bulunuyor. Tabi bu da akıllara komplo teorileri getiriyor. Eğer bu depodaki tohumlara ihtiyaç duyulursa insanların eşit olarak faydalanamayacağını iddia edenlerden tutun, bu deponun tamamıyla insan nüfusunu kontrol altına alıp yönetmeye yönelik bir plan olduğunu söyleyenler de mevcut. 

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!

What’s your Reaction?
14
0
1
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir