Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk, Twitter Şirketini Sessizce Kapattı!

Elon Musk, Twitter Şirketini Sessizce Kapattı!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 4 dk okuma süresi
122 0
Twitter

Elon Musk’ın, Twitter şirketini gizlice sona erdirdiği ve şirketi X Corp’a devrettiği ortaya çıktı. Artık Twitter adında bir şirket bulunmuyor. Peki bu durum ne anlama geliyor?

Dünya çapında popüler bir mikroblog platformu olan Twitter hakkında şok edici bir gelişme yaşandı. Twitter’ın ana şirketinin aslında sessizce kapatıldığı ve başka bir şirkete devredildiği anlaşıldı. Elon Musk tarafından gerçekleştirilen bu hareket, artık Twitter adında bir şirketin olmadığını ortaya koyuyor. Kafa karışıklığınızı anlıyoruz, hemen açıklığa kavuşturalım.

Bazılarınız hatırlayacaktır; Elon Musk bir süre önce “her şeyi kapsayan bir uygulama” fikrine sıcak bakıyordu. Bu fikir, Çin’deki WeChat uygulamasına benziyordu. WeChat, Çin’de para transferlerinden, haber takibine, mesajlaşmadan her türlü işlemin yapılabildiği bir uygulamaydı. Elon Musk da benzer bir uygulamanın gerekli olduğunu düşünüyordu. Son gelişmeler, Elon Musk’ın bu projeye resmen başlamış olabileceğine işaret ediyor.

Twitter Inc.’in kapatıldığı ve X Corp. adlı şirkete devredildiği anlaşıldı!

Twitter’a dair bu gelişme, aktivist Laura Loomer’in şirkete açtığı dava sayesinde gün yüzüne çıktı. Geçtiğimiz günlerde yapılan son duruşma sonrasında dava dosyalarına eklenen bilgi, Twitter Inc. şirketinin Elon Musk’a ait olan X Corp. şirketine devredildiğini ortaya koydu. Yani artık, ismen Twitter adında bir şirket bulunmuyor.

Elon Musk

Dava dosyalarındaki bilgilere göre, söz konusu birleşme 4 Nisan’da resmen gerçekleşti. Ancak bu konuda resmi bir duyuru yapılmadı. Musk, geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabından “X” şeklinde bir paylaşımda bulundu ve paylaşımın nedeni de böylelikle anlaşıldı. Peki bundan sonra ne olacak?

Twitter’da yaşanan bu gelişmeler, büyük değişikliklerin habercisi olabilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi Elon Musk, uzun süredir her şeyi kapsayan bir uygulama projesine odaklanmış durumda. Ayrıca X Corp., Elon Musk için önemli bir şirket. Hatta x.com alan adının yıllar sonra Elon Musk tarafından yeniden satın alındığı düşünülüyor. Son gelişmeler, artık durumun daha belirgin hale geldiğini düşündürüyor.

Ancak kesin konuşmak için henüz çok erken. Sonuçta, karşımızda Elon Musk gibi bir isim var. İş adamı, sadece iki farklı şirketle uğraşmamak için böyle bir karar almış da olabilir. İlerleyen günlerde yaşanacak gelişmelerle durumu daha net anlayabileceğiz.

Şu an için elimizdeki bilgilerle, Elon Musk’ın WeChat benzeri bir uygulama yaratma hedefinin Twitter’ın X Corp. ile birleşmesiyle ilişkili olabileceğini düşünebiliriz. Bu süreçte, Twitter platformunun işleyişinde ve kullanıcı deneyiminde büyük değişiklikler yaşanabilir. Her ne kadar kesin bir yargıya varmak için erken olsa da, ilerleyen günlerde bu konuda daha fazla bilgiye ulaşarak durumu daha net değerlendirebileceğiz.

What’s your Reaction?
5
4
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir