Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk’ın Hayatı Sinemaya Taşınıyor: Darren Aronofsky Yönetecek!

Elon Musk’ın Hayatı Sinemaya Taşınıyor: Darren Aronofsky Yönetecek!

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 3 dk okuma süresi
68 0
film

A24 stüdyosu, teknoloji dünyasının çalkantılı ismi Elon Musk’ın hayatını anlatan bir biyografi filmi üzerinde çalışıyor. Başarılı yönetmen Darren Aronofsky’nin koltuğunda oturacağı belirtilen film, Walter Isaacson’ın Eylül ayında yayımlanan biyografiden esinleniyor. Isaacson, daha önce “Steve Jobs” kitabıyla aynı adı taşıyan ve Michael Fassbender’ın Apple CEO’su olarak yer aldığı 2015 yapımı filmde başarı elde etmişti.

Elon Musk’ın yükselişi, 2002 yılında uzay aracı üretimi şirketi SpaceX’i kurmasıyla başlamıştı. Aynı zamanda Tesla‘nın erken yatırımcısı olan Musk, şirkette kademeli olarak yükselerek başkan, ürün mimarı ve CEO pozisyonlarına kadar ilerledi. Ancak 2018’de SEC tarafından dava edilmesinin ardından başkanlık görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

Filmde, Musk’ın son zamanlarda attığı tartışmalı adımlar da mercek altına alınacak. Twitter’ı 44 milyar dolara satın alarak X olarak yeniden markalayan Musk, sosyal medya platformunda bir dizi değişiklik yaparak geniş çapta eleştirilere maruz kaldı. Film, Musk’ın dünyanın en zengin kişisi olarak kabul edilmesinin ardındaki olayları ve yaşanan kontroversiyi detaylı bir şekilde ele alacak.

Elon Musk

Darren Aronofsky’nin yönetmenliğindeki film, sanatçının surreal ve psikolojik öğelerle örülü tarzını yansıtacak. “Requiem for a Dream” (2000), “Black Swan” (2010) ve “Mother!” (2017) gibi önemli eserlere imza atan Aronofsky, “Black Swan”deki yönetmenlik çalışmasıyla en iyi yönetmen Oscar’ına aday gösterilmişti.

Elon Musk, X News Daily’nin bir gönderisine cevap vererek, “Darren’ın bunu yapmasından memnunum. O en iyilerden biri.” ifadelerini kullandı.

Bu önemli projenin detayları Puck tarafından ilk kez bildirildi. A24 stüdyosunun Isaacson’ın kitabını opsiyonlamak için diğer stüdyo ve yönetmenlerle sürdürdüğü rekabeti kazanması, film dünyasında heyecan yaratmaya devam ediyor. Elon Musk’un ilginç hayat hikayesi, Aronofsky’nin vizyonuyla birleşerek sinema severleri büyülemeye hazırlanıyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir