Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ferrari, Spor Otomobilleri için Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Ferrari, Spor Otomobilleri için Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
72 0
Ferrari

Bitcoin ve diğer kripto paraların uzun vadedeki belirsizliğinden dolayı birçok otomobil üreticisi, dijital para birimleri ile ödeme yapma yöntemine pek yanaşmıyor. Ancak Ferrari, ABD’deki lüks spor otomobilleri için kripto para birimi ödemelerini kullanıma sokma kararı aldı. İşte detaylar

Ferrari, sürdürülebilirliğe dikkat çekiyor

Ferrari’nin Baş Pazarlama ve Ticaret Sorumlusu Enrico Galliera; kripto para birimlerinin, yenilenebilir kaynakların daha fazla kullanılması sayesinde karbon ayak izlerini azaltarak sürdürülebilirliğe dikkat çektiğini belirtti.

bitcoin

Ferrari’ye göre, dijital para birimlerinde ödeme kabul etme kararı, kripto para kullanımın yayılmasıyla piyasadan ve satıcılardan gelen taleplere karşılık olarak gündeme geldi. Şirkete göre bu taleplerin tabanında, servetlerini kripto para birimleri etrafında inşa eden genç yatırımcılar ve portföylerini çeşitlendirmek isteyen daha geleneksel yatırımcılar yatıyor.

İtalyan otomobil devi Ferrari’nin kripto para birimleriyle satın alımlarda ne kadar araba satmayı hedeflediği belirtilmese de şirketin güçlü sipariş ağı ve zengin müşterileri bağlamında 2025 yılına kadar birçok satış yapması bekleniyor. Şimdilik kripto paralar ile ödeme yöntemi, ABD’deki satışları kapsıyor ve 2024 yılının ilk çeyreğinde Avrupa’ya da açılması öngörülüyor. Aynı zamanda ABD bayilerinin birçoğunun projeye çoktan dahil olduğunu aktarıldı.

otomobil

Ferrari’nin BitPay ödeme işlemcisini kullanıyor olması, yasadışı kaynaklardan gelen kripto ödemelerini engelliyor. Peki, sizce kripto para ödemeleri diğer lüks otomobiller üreticileri için de geçerli olmalı mı? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir