Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Geliştirilen Ring Serisinin Yenisi; Oura Ring 3 Akıllı Yüzük Tanıtıldı!

Geliştirilen Ring Serisinin Yenisi; Oura Ring 3 Akıllı Yüzük Tanıtıldı!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
126 0

Giyilebilir teknoloji denince aklımıza hep akıllı saat, akılı gözlük gibi ürünler gelse de akıllı yüzük pek gelmemekte. Akıllı yüzük piyasasında Oura karşımıza çıkarak Ring modellerini bizlere tanıtmıştı. Şimdi ise yeni geliştirip tanıttığı ve piyasaya sürmek için hazırladığı Oura Ring 3 ile karşımızda.

Oura Ring 3 akıllı yüzük tabii ki yüzünde ekran bulundurmuyor fakat çeşitli sensörleri sayesinde uyarı yapabiliyor ve farklı ölçümleri ile sağlığınızı takip edip, analizleri kaydedebiliyor.

İçerisinde barındırdığı 7/24 kalp atış hızı izleme, 7 farklı sıcaklık sensörü, size uyum sağlayarak yanıt verebilmesi ve uyku analiz özellikleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Nedir bu özelliklerin büyüsü derseniz hemen açıklayalım:

Oura Ring 3 7/24 kalp atış hızı izleme ile kalp atışınızı günün her saatinde takip ederek sizlere bilgi vermekte. Ayrıca egzersiz sırasındada kalp atışınızı doğru bir şekilde rapor edebiliyor. 7 farklı sıcaklık sensörleri sayesinde hassasiyetle tasarlanmış olup, küçük değişiklikleri bile fark ederek vücut sıcaklığınızı kontrol edip, çeşitli uyarılarda bulunmakta. Akıllı yüzüğün öğrenebilme makinesi ile birleşen sağlık teknolojisi insanlara birçok açıdan kolaylık sağlıyor diyebiliriz. Uyku algılaması ile uyku kalitesini ve uykuya ne kadar zaman harcandığı gibi birçok veriler ile siz uykudayken uyku analizi yapabilme özelliğine sahip.

Sensörleri sayesinde aktivite takibi yapan Ring 3 bunu doğru ve detaylı bir şekilde yapabiliyor. Ve büyük bir hafızası ile birçok veriyi saklayarak, kullanıcıların saklanan verileri takip edebilmesine olanak sağlıyor. Hatta titanyum gövdesi sayesinde su geçirmeyen akıllı yüzük Oura Ring 3;  7 güne kadar pil kullanım ömrüne sahip. Bluetooth LE teknolojisiyle akıllı telefonlara bağlanan Ring 3, bu sayede verileri telefonunuzda görmeyi mümkünleştirerek kolay bir kullanım sağlamakta. Oura Ring 3 yüzüğün piyasa değeri ise 299$ olarak belirlenmiş.

What’s your Reaction?
20
11
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir