Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google, Patent Hakkını İhlal Ettiği Gerekçesiyle 32,5 Milyon TL Ceza Aldı

Google, Patent Hakkını İhlal Ettiği Gerekçesiyle 32,5 Milyon TL Ceza Aldı

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
41 0
google-1

Google, Sonos tarafından açılan patent ihlali davaları sebebiyle sorun yaşıyor. Farklı sebeplere bağlı olarak adeta mahkeme mahkeme dolaşmak zorunda bırakılan teknoloji devi Google patent ihlali sebebiyle 32,5 milyon dolar ceza ödemeye mahkum edildi.

Uzun yıllardır dünyanın en popüler arama motoru olarak övgüleri toplayan Google, geliştirdiği teknolojilerle de adından sıklıkla söz ettiriyordu. Ancak son günlerde şirket, mahkemelerde alınan ceza kararlarıyla gündeme geliyor.

2020 yılında ilk kez karşı karşıya gelen Sonos ve Google patent tartışması sebebiyle mahkemelik olmuş, dava sonucunda haksız görülen Google 50 Milyon dolar tutarında bir ceza ile karşı karşıya kalmıştı. Ses sistemleriyle tanınan Sonos 2 farklı ihlal sebebiyle yeniden mahkemeye başvurdu.

patent

Google 32,5 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek

Hoparlörlerin birbirine bağlanarak sesin aynı anda iletilmesiyle ilgili olarak Sonos, Google Chromecast Audio ve Google Home hizmetlerinin patent ihlali yaptığı yönünde şikayette bulundu. Yapılan mahkeme sonrasında suçlu bulunan Google 32,5 Milyon Dolar ceza aldı.

What’s your Reaction?
14
1
0
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir