Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Trabzonspor’a Siber Saldırı! Trabzonspor’un Tüm Verileri Hacklendi, Verilere Erişim Sağlanamıyor.

Trabzonspor’a Siber Saldırı! Trabzonspor’un Tüm Verileri Hacklendi, Verilere Erişim Sağlanamıyor.

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
72 0
hack

Kişisel Verileri Koruma Kurumu KVKK tüm spor camiasını ve özellikle Trabzonspor taraftarlarını endişeye sevk eden bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre 19 Mayıs 2023 tarihinde yapılan siber saldırı sonucunda, Trabzonspor’un sahip olduğu şirketler hacklendi.

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre siber saldırı sonucunda kullanıcı verilerini içeren sunuculara sızılarak şifreleme yapıldı. Henüz verilere iletişim sağlanamadığından dolayı bu saldırıdan kimlerin etkilendiği ve ne tür bilgilerin sızdırıldığı bilinemiyor.

siber

Kimlik ve İletişim Bilgileri Sızdırıldı MI?

Trabzonspor şirketlerine ait ver tabanlarında kullanıcılara ait farklı birçok veri yer alıyor. İletişim ve kimlik bilgileri, mesleki deneyimler, finans bilgileri ve geçmişte yapılan tüm işlemlerin sızdırılmış olabileceğinden şüpheleniliyor. Siber saldırıyı kim veya kimlerin yaptığı bilinmezken bu saldırıdan çalışan personeller, müşteriler, öğrenciler ve potansiyel müşteri adaylarının etkileneceği var sayılıyor.

Siber saldırı ile ilgili soruşturma devam ederken, şifrelenmiş bilgilere erişim sağlanarak zararın boyutu ve ele geçirilip sızdırılan bilgilerin hangi amaca yönelik olarak kullanılacağı araştırılıyor.

What’s your Reaction?
10
9
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir