Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Honda, valizi andıran tasarımıyla yeni scooter modelini tanıttı!

Honda, valizi andıran tasarımıyla yeni scooter modelini tanıttı!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
200 0
Honda

80’lerin ikonik scooter modeli Honda Motocompo, yeni bir tasarımla geri döndü! Valizi andıran tasarımıyla tamamen elektrikli bir scooter olan yeni Motocompacto, kısa mesafeli sürüşler için kompakt bir yapıya sahip.

Honda Motocompacto, ne zaman satışa sunulacak?

Honda Motocompacto, 1981’den 1983’e kadar üretilen büyük kardeşinin tamamen elektrikli bir
çözümü olarak tanıtıldı. Honda’nın en son scooter’ında yumuşak bir koltuk, güvenli ayak mandalları, dijital hız göstergesi, entegre depolama, şarj göstergesi ve taşıma kolu bulunuyor. Maksimum 24 km/s hıza sahip olan elektrikli scooter, tek şarjda 19km yol yapabiliyor. Ayrıca araç, menzilini tamamladıktan sonra 3,5 saatte tam olarak şarj edilebiliyor. Motocompacto, gidon ve selesi katlandığı zaman 29,2 inç x 21,1 inç x 3,7 boyutlarında ve yalnızca 19 kg’lık bir ağırlığa sahip. Ergonomik bir çözüm oluşturan scooter, alüminyum çerçeve ve tekerleklerin yanı sıra parlak bir LED far ve arka lambaya, yan reflektörlere ve çoğu bisiklet kilidiyle uyumlu çelik bir kilit halkaya sahip.

elektrikli scooter

Bu nostaljik model, toplu taşıma araçlarında da kolayca taşınabilecek şekilde tasarlandı. Aracın bu Kasım ayında, 995 dolardan satışa çıkması hedefleniyor. Çevrimiçi olarak veya Honda ve Acura bayilerinden satın alınabilecek. Honda’nın Motocompacto’sunun Türkiye pazarında satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdilik belli değil.

Peki, siz Honda Motocompacto hakkında ne düşünüyorsunuz? Türkiye’de satışa sunulursa eğer kısa mesafe yolculukları için iyi bir alternatif olabilir mi? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
11
1
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir