Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram hikayelerinizi WhatsApp’ta paylaşabileceksiniz!

Instagram hikayelerinizi WhatsApp’ta paylaşabileceksiniz!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
32 0
instagram

Instagram, kullanıcılarına yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi’nin keşfine göre, Instagram önümüzdeki günlerde hikayelerinizi WhatsApp’ta paylaşmanıza olanak tanıyan bir güncelleme alacak. İşte ayrıntılar.

Şu anda Instagram’da paylaştığınız hikayeleri Facebook’ta çapraz gönderebiliyorsunuz. Ancak yakın zamanda WhatsApp için de bu özellik kullanıma sunulacak. Instagram uygulamasındaki menü çubuğunda Facebook düğmesinin yanında WhatsApp seçeneği yer alacak. Böylelikle hikayelerinizi kolayca WhatsApp’ta da paylaşabileceksiniz.

instagram
Instagram

Bu yeni özellikle birlikte Instagram kullanıcıları, potansiyel hedef kitlelerini genişletme fırsatı yakalayacak. Özellikle iş amaçlı Instagram kullanan kişi ve markalar için önemli bir yenilik olacağı belirtiliyor. WhatsApp’ın aylık 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde, yeni özelliğin sunduğu fırsatın büyüklüğü daha iyi anlaşılıyor.

İlginizi çekebilir; Instagram DM Klasörleme Özelliği ile Tanışın

Instagram hikayelerinin WhatsApp’a aktarılmasında bazı biçimlendirme sorunları yaşanabilir. Örneğin etkileşimli çıkartmaların WhatsApp’ta çalışmama ihtimali bulunuyor. Ancak Meta, bu tür sorunları en aza indirmek için çalışmalar yürütüyor.

Instagram hikayelerini WhatsApp’ta paylaşma özelliğinin tam olarak ne zaman kullanıcılara sunulacağı henüz bilinmiyor. Ancak geliştirilme sürecinin son aşamasına gelindiği ve bu yılın kalan bölümünde hizmete gireceği tahmin ediliyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir