Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram ve Messenger Arasındaki Sohbet Bağlantısı Kesiliyor

Instagram ve Messenger Arasındaki Sohbet Bağlantısı Kesiliyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
137 0
Instagram

Meta, 2020 yılında platformlar arası entegrasyon sayesinde Instagram’da Facebook arkadaşlarınızla sohbet etmenizi sağlayan bir özellik eklemişti. Ancak şirket, Instagram ve Messenger arasındaki sohbet bağlantısını yakın zamanda kaldırıyor. İşte detaylar

Instagram üzerinden Facebook hesaplarıyla konuşamayacaksınız

Meta, üç yılın ardından entegrasyon rotasını tersine çeviriyor gibi görünüyor. Yeni bir destek sayfasına göre, Messenger ve Instagram arasındaki çapraz uygulama sohbeti Aralık 2023 ortası itibariyle artık kullanılamayacak.

Bu bağlamda; Instagram‘dan Facebook hesaplarıyla yeni konuşmalar veya aramalar başlatılamayacak, Facebook hesaplarıyla yaptığınız mevcut tüm sohbetler salt okunur olacak, Facebook hesapları Etkinlik Durumunuzu veya bir mesaj görüp görmediğinizi görüntüleyemeyecek, Facebook hesaplarıyla yaptığınız mevcut sohbetler, Facebook veya Messenger’daki gelen kutunuza taşınamayacak.

messenger

Değişiklik için hiçbir neden verilmese de, diğer sebeplerin yanı sıra büyük şirketlerin mesajlaşma platformları arasında birlikte çalışabilirlik sunması için gereksinimleri içeren Avrupa’nın Dijital Piyasalar Yasası (DMA) ile ilgili olabilir. Meta’nın bir başka platformu olan WhatsApp‘ın, DMA’ya uymaya yardımcı olabilecek bir “Üçüncü Taraf Sohbetleri” özelliği geliştirdiği tespit edildi. Peki, siz bu özelliğin kaldırılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir