Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iOS 15’teki yeni özellik, iPhone kullanıcılarının güvenilir bir arkadaşını arayarak Apple Kimliği parolalarını sıfırlamasına olanak tanıyacak

iOS 15’teki yeni özellik, iPhone kullanıcılarının güvenilir bir arkadaşını arayarak Apple Kimliği parolalarını sıfırlamasına olanak tanıyacak

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
57 0

Kaçınız Apple Kimliği parolanızı ezbere biliyor? Bu kadar çok olmasa şüphelenirdik. Sorun şu ki, birkaç yanlış giriş denemesinden sonra Apple, hesabınıza erişebilmeniz ve tüm Apple cihazlarınızın kilidini açabilmeniz için sizi Apple Destek ile iletişime geçmeye zorlayarak hesabınızı kilitliyor.

Eylül ayında yeni iPhone 13 serisinin piyasaya sürülmesiyle aynı zamanda piyasaya sürülecek olan iOS 15, bir akraba veya arkadaşınızı aramanıza izin veren Hesap Kurtarma adlı yeni bir özelliğe erişim sağlayacak. Hesabınız kilitlendiğinde, size hesaplarınızın kilidini açacak kodu verecek olan güvenilir arkadaşınızı arayacaksınız. Alacağınız kod sayesinde hesabınızın kilidini açacak ve şifrenizi sıfırlayacaksınız.

Güvenilir kişilerinizi seçmek için Ayarlar’a gidin ve sayfanın üst kısmındaki adınıza dokunun. Buradan, Parola ve Güvenlik > Hesap Kurtarma > Kurtarma Kişisi Ekle seçeneğine gidin . Kurtarma Kişilerinin hesabınızla tam olarak ne görebileceğini veya yapabileceğini gösteren bir sayfa açılacak. Ardından, sayfanın altındaki Kurtarma Kişisi Ekle’ye tıklayın. 

Diyelim ki cihazlarınızdan biri kilitlendi ve şifreyi hatırlayamıyorsunuz. iPhone’unuzla, size iletecekleri kodu almak için Hesap Kurtarma Kişilerinizden birini arayın. Hesabınızı açmak için kodu gireceksiniz ve hesap için yeni bir şifre bulmanız istenecek. 

Seçtiğiniz güvenilir kişiler 13 yaşında veya daha büyük bir iPhone kullanıcısı olmalıdır. Unutmayın, bu özelliğe yalnızca cihazınıza iOS 15 yüklendikten sonra erişebileceksiniz. Bu, iOS 15 genel beta sürümünü yükleyip özelliği şimdi kullanabileceğiniz anlamına gelse de, iOS 15’in son kararlı sürümü yaklaşık iki ay içinde çıkana kadar uğraşmanız gerekecek hatalara ve düşen pil ömrüne değmez.

What’s your Reaction?
2
7
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir