Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. iOS 18’de ayarlar uygulaması yenileniyor

iOS 18’de ayarlar uygulaması yenileniyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
38 0
ios-18

Apple, WWDC 2024 etkinliğinde tanıttığı iOS 18 güncellemesiyle birlikte Ayarlar uygulamasında önemli değişiklikler yapıyor. Yapay zeka destekli yeni özelliklerin yanı sıra, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik güncellemeler de dikkat çekiyor.

iOS 18 ile birlikte Ayarlar uygulamasının alt kısmında “Uygulamalar” adlı yeni bir bölüm ekleniyor. Bu bölüm, daha önce ana sayfada dağınık halde bulunan tüm uygulama ve oyun ayarlarını bir araya getiriyor. Kullanıcılar, alfabetik olarak sıralanmış uygulamalar arasında sesli arama yapabilecek ve hızlı gezinme için sağ kenardaki seçiciyi kullanabilecek.

1718976778_ios_18_settings_apps_section_story
1718976778 ios 18 settings apps section story

Gizlilik ve Güvenlik İyileştirmeleri

Yeni güncelleme, gizli uygulamaların yönetimini de kolaylaştırıyor. Gizli uygulamalar artık doğrudan görünür olmayacak ve kullanıcılar bu uygulamaların ayarlarına erişmek için Face ID veya Touch ID kullanmak zorunda kalacak.

İlginizi çekebilir; iOS 18 ile kilit ekranı özelleştirilebilecek!

Apple, kullanıcıların özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlamak amacıyla bazı sayfalara bilgi kartları ekliyor. Bu kartlarda, ilgili özelliğin kısa bir açıklaması ve daha fazla bilgi için destek sayfasına bağlantı yer alıyor.

1718976771_ios_18_settings_app_knowledge_cards_story
1718976771 ios 18 settings app knowledge cards story

iOS 18, bazı bölümleri kaldırarak veya yeniden düzenleyerek Ayarlar uygulamasını daha kullanışlı hale getiriyor. Örneğin, Parolalar bölümü kaldırılırken, Kontrol Merkezi sayfası sadeleştiriliyor. Yeni Denetimler galerisi, tüm kontrol seçeneklerini tek bir yerde topluyor.

Apple’ın bu değişikliklerle Ayarlar uygulamasını daha kullanıcı dostu ve organize hale getirmeyi amaçladığı görülüyor. Ancak, iOS 18’in final sürümüne kadar bazı özelliklerin değişebileceği unutulmamalı.

Son olarak, iOS 18 Geliştirici Beta sürümünü yükleyecek kullanıcıların, olası hatalar ve sorunlara karşı verilerini yedeklemeleri ve dikkatli olmaları öneriliyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir