Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İşletim Sistemleri
  4. »
  5. Windows 11 kullanıcıları dikkat: Wi-Fi 7 için özel güncelleme gerekiyor

Windows 11 kullanıcıları dikkat: Wi-Fi 7 için özel güncelleme gerekiyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
44 0
windows-11

Windows 11 kullanıcıları için önemli bir gelişme yaşanıyor. Microsoft, yeni nesil kablosuz ağ standardı Wi-Fi 7’nin Windows 11 sürüm 24H2 ile birlikte kullanıma sunulacağını duyurdu.

Wi-Fi 7 Neler Sunuyor?

Wi-Fi 7, önceki standartlara kıyasla önemli performans artışları vaat ediyor. Özellikle Çoklu Bağlantı İşlemi (MLO) sayesinde, 2.4GHz, 5GHz ve 6GHz frekans bantları arasında sorunsuz geçiş yapabilecek. Bu özellik, ağ tıkanıklığını azaltmayı ve genel bağlantı kalitesini artırmayı hedefliyor.

Kullanıcılar Ne Yapmalı?

Ancak, yeni standardı kullanabilmek için sadece Windows 11 24H2 sürümüne sahip olmak yeterli değil. Kullanıcıların ayrıca Wi-Fi 7 uyumlu bir ağ adaptörüne sahip olmaları gerekiyor. Cihazınızın uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için:

  1. Üreticinin belgelerine başvurabilir,
  2. Komut İstemi’ni kullanarak kablosuz adaptörünüzün özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Windows 11 24H2 sürümünün Eylül sonu veya Ekim başı gibi piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu güncelleme, Wi-Fi 7 desteğinin yanı sıra başka iyileştirmeler de içerecek.

Gelecek Planları

Şu an için Wi-Fi 7 desteği sadece Windows 11 24H2 sürümüne özel olsa da, Microsoft’un ilerleyen dönemlerde bu desteği Windows’un önceki sürümlerine de getirmesi muhtemel.

İlginizi çekebilir; Windows 11’e yeni özellik: Metinler kolayca kopyalanacak

Son olarak, bu yeni teknolojiden yararlanmak isteyen kullanıcıların, gerekli donanım güncellemelerini yapmaları ve Windows 11 24H2 sürümünü beklemeleri öneriliyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir