Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone, iPad, Mac ve PC’ler için Windows App Servisi Tanıtıldı

iPhone, iPad, Mac ve PC’ler için Windows App Servisi Tanıtıldı

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
117 0
Windows App

Microsoft; iOS, iPadOS, macOS, Windows ve web tarayıcıları için istediğiniz zaman istediğiniz platform üzerinden Windows’a erişebilmenizi sağlayan Windows Uygulamasını yayınladı. Bu bağlamda kullanıcıların; Windows 365, Azure Sanal Masaüstü, Microsoft Dev Box veya kişisel Uzak Masaüstü bilgisayarlarına bağlanmasına imkan veriliyor. Yeni Windows App, önceki Windows 365 uygulamasının yerini alacak.

Bulut merkezli Windows App yayınlandı

Ön izleme aşamasında bulunan yeni hizmetin henüz Android sürümü yer almıyor. Windows App; masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar gibi geniş bir platform yelpazesine sahip. Artık istenilen her yerden Windows bilgisayarları, bir web tarayıcısı aracılığıyla kullanma imkanı kullanıcılara sunulmuş durumda.

Çoklu monitör, özel ekran çözünürlükleri, web kamerası, depolama aygıtları ve yazıcılar gibi aygıtların yeniden yönlendirilmesi gibi desteklere sahip uygulamanın halihazırda kurumsal hesaplar için kullanıma sunulmasının yanı sıra yakın zamanda bireysel hesaplar içinde yayınlanması bekleniyor.

Microsoft

Microsoft, Uzak Masaüstü Bağlantısı uygulamasıyla, PC’lere uzaktan bağlanmak için benzer uygulamalara sahip olsa da özel bir “Windows Uygulaması” Microsoft’un Windows‘u tamamen buluta taşımaya yönelik hedeflerinin olduğunu gösteriyor. Windows App, tüketicilerin Microsoft’un işletim sistemini çalıştırmayan cihazlarında, bulut PC’lere ve Windows uygulamalarına erişmeleri için zemin hazırlıyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir