Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Mercedes ’in Tesla’ya Rakip Olması Beklenen Elektrikli Modeli İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı.

Mercedes ’in Tesla’ya Rakip Olması Beklenen Elektrikli Modeli İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı.

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
40 0
otomobil

Mercedes-Benz diğer birçok otomotiv devi firma gibi elektrikli otomobil konusunda da oldukça iddialı görünüyor.  Otomobil piyasasında ortaya çıkan söylentilere göre Mercedes-Benz, sedan ve Crossover modellerinde elektrikli otomobil üretecek. Ayrıca firmanın piyasadaki mevcutlarından farklı olarak önemli bir değişikliğe gideceği konuşuluyor.

CarBuzz tarafından ortaya atılan iddalara göre Mercedes-Benz firması elektrikli otomobiller sınıfında en büyük popülariteye sahip bulunan Tesla’ya rakip olacak iki araç belirlemiş bulunuyor.

benz

Mercedes CLA ve GLC Modellerini Elektrikli Yapacak

Elektrikli otomobil kulvarında önemli bir çıkış yapmayı hedefleyen Mercedes-Benz, GLC ve CLA modellerini elektrikli yaparak Tesla’ya önemli bir alternatif oluşturmayı hedefliyor. Öncelikle CLA sedan modeliyle piyasaya çıkarak kullanıcıları çekmeyi planlayan Alman otomotiv devi, GLC modeliyle crossover segmentinde direk Model Y rakibi olmayı hedefliyor. Elektrikli otomobilde fark yaratmak adına çalışmalarını sürdüren Mercedes-Benz’in yeni modelleri önümüzdeki yıl tanıtılması beklenirken, bu süreçte bayilere elektrikli ve benzinli araçların dengeli bir şekilde dağıtacağı belirtiliyor

What’s your Reaction?
7
8
2
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir