Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Metaverse Destekli Meta Band’ın Render Görüntüleri Sızdırıldı!

Metaverse Destekli Meta Band’ın Render Görüntüleri Sızdırıldı!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
68 0

Meta hız kesmeden sanal dünya için çalışmalarını sürdürmekte. VR ve AR destekli Meta Band akıllı saat için bir çalışma yürüttüğü ortaya çıktı.

Biliyorsunuz ki Meta tarafından Metaverse denilen bir sanal evren hayatımıza girmiş durumda. 

Şirketin render görüntüleriyle dikkatleri çeken Meta Band adında akıllı saat üzerine çalışma yürüttüğü ortaya çıktı. Sanal evrene imzasını atmaya çalışan ve bütün çalışmalara öncülük yapmak isteyen Facebook’un çatı şirketi Meta, adeta her alanda kendini göstermek istercesine bir akıllı saat üretmenin de peşinde. 

LetsGoDigital, geçtiğimiz ay VR ve AR destekli ayrılabilir ekrana sahip bir saat için patent alındığını keşfetti. Meta tarafından alınan patente göre, tanıtılacak akıllı saatte birden fazla kamera yer alacak.

Meta’nın akıllı saati Meta Band

Tasarımıyla şirketi yansıtacak olan akıllı saat Meta’nın renkleri baz alınarak oluşturuldu. Patent bilgilerine göre alışılmışın dışında tasarım anlayışına sahip olan akıllı saat, Apple Watch benzeri kare ekran ile bizleri karşılıyor. Kasasında dikdörtgen özelliği taşıyan bu ürün minimalist tasarımıyla ince bir ekran kenarlarına sahip. Özellikle Meta Band damla çentikli konumlandırılmış kamerası ile görüntülü konuşma olanağı sağlayacak. Fakat bu konuda kullanıcıların kafasında bir takım gizlilik soruları oluştu bile. Mahremiyet konusunda geçmişi pek parlak olmayan

Facebook’un akıllı saatte kamera özelliğini kullanması dikkatleri çekmiş durumda. Bu durum ise bazı analistler tarafından kullanıcıların tanıtılacak akıllı saati satın alıp almamak konusunda tereddüt yaşayabileceğini belirtiyor.

Kameranın ardından dikkat çeken bir diğer özelliği ise çıkarılabilir ekran oldu. Kasasından ayrılan ekran sayesinde ikinci kameraya sahip olan cihaz, vizör olarak da kullanılabilecek. Kullanıcılar, bu sayede kolayca özçekim yaparak sosyal medya hesaplarından kolay bir şekilde paylaşım yapabilecek.

2022 yılında tanıtılacağı belirtilen  Meta Band, bazı kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı ve AR-VR desteğinin de yer alacağı belirtilen modelde Metaverse desteği sağlanacak.

What’s your Reaction?
9
4
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir