Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Microsoft Edge Andorid için Yeni Özelliğini Duyurdu

Microsoft Edge Andorid için Yeni Özelliğini Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
32 0
edge

Microsoft Edge Android uygulaması, yapay zeka (AI) Copilot ile etkileşim kurmak için bir kısayola sahip olacak. İşlev, tarayıcının kararlı sürümünde geliştirilmekte olan özellikler menüsünde keşfedildi. İşte detaylar.

Yeni özelliğie şu anda bu özellik edge://flags menüsünde gizlidir ve manuel olarak etkinleştirilerilebiliyor. Etkinleştirildikten sonra, tarayıcının bağlam menüsünde “Copilot’a sor” ve “AI ile görüntü oluştur” kısayolları görünecektir.

Copilot’tan bir görüntüyü yorumlamasını ve metin olarak açıklamasını isteyebilirsiniz. Görüntü oluşturma da kullanıcı tarafından seçilen öğeyi diğer resimleri oluşturmak için referans olarak alıyor.

Edge’de Copilot kısayolu nasıl etkinleştirilir?

Microsoft Edge’de Copilot kısayolunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

-Mobil cihazlar için Microsoft Edge'de edge://flags adresine gidin;
"Mobile Copilot" işlevini bulun ve özelliği etkinleştirin;
Tarayıcıyı yeniden başlatın.

İşlevin şu an için tarayıcınızda görünmeyebileceğini belirtelim. Windows Central’a göre, özellik kademeli olarak kullanıma sunuluyor ve tüm bölgelerde kullanılamayabilir.

Özellik etkinleştirildiğinde, kullanıcılar nihayet deneyebilirler. Bunu yapmak için, resim içeren bir web sitesini ziyaret edin, bunlardan birine dokunup basılı tutun ve “Copilot’a Sor” veya “AI ile bir resim oluştur” seçeneklerinden birini seçin.

İlginizi çekebilir; WhatsApp ‘a Yeni Özellik Geliyor: Çıkartma Oluşturabileceksiniz!

Ardından ekranın alt kısmında Copilot ile etkileşime girebileceğiniz sohbet robotunun bulunduğu bir tepsi açılacaktır.

Testlerde yaygın olarak kullanılabilir

Yeni özelliği cep telefonunuzda denemeyi gerçekten merak ediyorsanız, özelliği bulma şansınızı artırmak için Microsoft Edge’in Kanarya sürümünü (şu anda 122. pakette) indirmeye değer. Ancak bu sürümde normalden daha fazla hata olabileceğini unutmayın. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir