Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Millî gururumuz: Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı Avrupa Şampiyonu!

Millî gururumuz: Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı Avrupa Şampiyonu!

"Filenin Sultanları" olarak bilinen Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda büyük bir zafer elde etti!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
64 0
Filenin Sultanları

Günlerdir sosyal medyada ve Türk Milleti’nin gündeminde büyük bir yankı uyandıran Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı, şanına yaraşır bir zafere imza attı. Filenin sultanları, Avrupa Şampiyona’sında zirvedeki yerini alarak Türk sporunun tarihine yeni bir zafer daha yazdı.

“Filenin Sultanları” şampiyon!

Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı, yılların emeği, azim ve kararlılıkla ulaştığı bu büyük zaferi, tarihi bir anı olarak sporseverlere armağan etti. Takımın, turnuva boyunca sergilediği üstün oyun ve dayanılmaz azim, adeta bir destanın yazıldığını gözler önüne serdi. Filenin sultanları, yarı finalde yıllardır mücadele ettiğimiz dişli rakip İtalya’yı ve finalde dev rakip Sırbistan’ı mağlup ederek bizleri gururlandırdı.

Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı

Filenin sultanları, şampiyonluk sevincini sahada “Erik Dalı” şarkısı eşliğinde dans ederek kutladı. Bununla birlikte tüm dünyaya şanlı marşımızı dinleten sultanlar, herkesi ziyadesiyle gururlandırdı.

Söz konusu zafer, sıcak Türkiye gündemine hızlıca düşerek ülkemiz vatandaşlarına umut aşıladı. Sevincini sosyal medya üzerinden ifade eden birçok kullanıcı, övgü dolu sözlerle bu önemli zaferi kutladı.

Eminiz ki ülkemiz uluslararası alanda spor da dâhil olmak üzere birçok alanda ismini sıkça duyuracaktır. Bu inanç için bizlere umut aşıladıkları için sultanlara minnettarız. Peki, sizler bu zafer hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de bu zafer, her birimiz için can suyu olmadı mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından veya discord sunucumuz üzerinden paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
28
3
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir