Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. MOBİSAD ve Marmara Fuarcılık, Mobil Teknoloji Sektörünün ilk Fuarını Düzenliyor!

MOBİSAD ve Marmara Fuarcılık, Mobil Teknoloji Sektörünün ilk Fuarını Düzenliyor!

MOBİSAD 2023, mobil iletişim sektörü raporunu açıkladı.

Eymen Taner Eymen Taner - - 4 dk okuma süresi
73 0
Mobil

Mobil iletişim ve bilgi teknolojileri sektörlerinin ulusal ve uluslararası katılımcıları, sektörün en büyük buluşması olarak öne çıkan MOBİSAD-IMEX Fuarı ve Konferansı’nda ilk kez bir araya gelecek. 14-17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek ve yurt içinde bu kapsamda gerçekleşek tek uluslararası etkinlik olan MOBİSAD-IMEX’te “Mobile Entegre Yaşam’’ ana temasını ele alınacak.

MOBİSAD ve Marmara Fuarcılık ev sahipliğinde gerçekleştirilecek MOBİSAD-IMEX Fuar ve Konferansı’nın ilk yılında, farklı sektörlerden gelen şirketlerin stantlarında, yenilikçi ürünlerden en son teknolojilere kadar geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi tanıtılacak. Fuarda 45 yerli ve 27 yabancı olmak üzere 72 katılımcı firma ürünlerini sergilerken, 40’ın üzerinde ülkeden ziyaretçiler de fuarı takip edecek. Birebir görüşmeler, profesyonel bağlantılar kurmayı ve iş birlikleri geliştirmeyi teşvik edecek. Sektörün önde gelen uzmanlarının katılacağı konferanslar, güncel konuları ele alacak ve katılımcılara sektör trendlerini yakından takip etme imkanı sağlayacak.

MOBİSAD-IMEX

MOBİSAD-IMEX Fuar ve Konferansı’na ilişkin konuşan Marmara Fuarcılık Genel Müdür/Kurucu Ortağı Ferhat Bayram şunları söyledi: “Mobil iletişim ve teknoloji sektörünün en seçkin paydaşlarını bu ölçekte ve kapsamda ilk kez bir araya getiriyoruz. MOBİSAD-IMEX fuarımız ile sektörün tüm önemli firmalarının, kurumlarının, STK’ları, akademisyenleri ile tüm diğer paydaşlarını buluşturacak örnek teşkil edecek bir etkinlik olacak. İlk yılından itibaren uluslararası bir buluşma olarak gerçekleşecek etkinliğimizde ve yerli-yabancı markalar ürünlerini sergilerken, dünyanın 40’ın üzerinde farklı ülkeden ziyaretçiler de alıcı olarak fuarı takip edecek.” şeklinde konuştu.

MOBİSAD’ın açıkladığı ‘Mobil İletişim Sektör Raporu’na göre: dünya genelinde 6.925 milyar kişi akıllı telefon kullanıyor. 18-47 yaş arasını kapsayan ve 5 bin kişi ile yapılan küresel bir araştırmaya göre ise; kullanıcılar telefon ekranları kaydırarak yılda ortalama 4,8 kilometrelik içerik tüketiyor! Ayrıca dünya genelindeki toplam sosyal medya kullanıcı sayısının 4.80 milyarı geçtiği belirtiliyor.

Küresel Mobil 5G Pazarı Büyüyor!

5G

2023 yılında 5G teknolojisi, dünyayı daha önce hiç olmadığı şekillerde bağlantıya kavuşturacak. Son verilere göre, küresel 5G pazarının 2028’e kadar yıllık %17’lik bir büyüme oranıyla genişlemesi bekleniyor. Bu büyümeyle birlikte daha hızlı veri hızları ve geniş bant genişliği sunan 5G, bağlantılı cihaz sayısında önemli bir artışa yol açacak. Türkiye’de ise 2024 yılı içerisinde 5G teknolojisinin aktif hale getirilmesi hedeflenirken, bu amaçla, kamu Ar-Ge destekleri içinde önemli bir bütçe, 5G geliştirme projelerine ayrıldı.

What’s your Reaction?
3
0
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir