Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Monster Notebook Sorunları ve Yaşadıklarımız

Monster Notebook Sorunları ve Yaşadıklarımız

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 6 dk okuma süresi
113 0

Merhaba, bu yazımda sizlere yaklaşık üç hafta evvel almış olduğum Monster Notebook Abra 15.6 bilgisayarımın başına gelenlerden bahsedeceğim. Teknik tarafta ne gibi eksiklikler yaşadım, sıfır ürünümde yaşadığım tüm sorunlarımı şeffaf bir şekilde sizlere aktaracağım. İlgili video aşağıdaki linkte;

23 Ağustos 2020 tarihinde ürünümü HepsiBurada üzerinden sipariş ettim. Ürün elime 26 Ağustos 2020 tarihinde ulaştı. Ürün herhangi bir darbe almadan güzel bir şekilde Aras Kargo tarafından evime bırakıldı. Ürünü açıp dış yüzeylerini kontrol ettikten sonra işletim sistemini bilgisayarıma yükledim. Hemen sonrası bir kaç teste tabii tutmaya başladım. Ölü piksel, ışık sızması, ısınma, fan kontrol merkezi gibi donanımsal olarak cihazı biraz zorlamaya çalıştım. Ekran ve hoparlör harici diğer donanımlarda herhangi bir soruna rastlamadım. Fakat ekran üzerindeki üç adet ölü piksel (peşpeşe ve yıldız takımı şeklindeydi) tespit ettim. Bir adet olması benim için bir anlam ifade etmeyecekti fakat iki adetten fazla ölü pikselin olması canımı sıkmama neden olmuştu. Daha sonra IPS panellerin kanayan yarası olan ışık sızması için karanlık ve siyah ekranlarda çalışmalar yaptım. Ve sızmanın alt köşelerde bir hayli fazla olduğuna kanaat getirdim. Her marka ışık sızması barındırabiliyor. (MSI,Casper,Asus vb.) fakat Monster‘ın bana göndermiş olduğu bu notebookta aşırı göze çarpıyor, çalışmalarımı engelliyordu.

Bu konuların üzerine, hoparlörlerden de cızırtı gelmesi canımı bir hayli sıkmıştı. Hemen ardından Kadıköy Monster Teknik Servis‘in yolunu tuttum. Görüştüğüm arkadaşa tüm durumlardan bahsedip, sıfır olan ve üç günlük cihazımda herhangi bir işlem yaptırmak istemediğimi, sıfır ürün ile değişim talep ettiğimi ilettim. Oradaki ilgili kişi beni doğrular nitelikte, ”Zaten ürününüz sıfır, bu cihazlarda parça değişikliği yapmıyoruz.” cümlesini tarafıma iletti. Daha sonra işlerimin yoğun olduğunu ve acil bir bilgisayar talebimin olduğunu kendilerine iletmeme rağmen sorunun, iki ya da üç iş günü içerisinde çözülüp tarafımın aranacağı bilgisini aldım. Muhattap olduğum kişi, sürecin uzun süreceğini bildirseydi ben de kendimi ona göre planlamaya koyacaktım. Fakat sürecin erken tamamlanacağını iletmesi, beni mutlu etmişti. Üç günün ardından aradığım vakit, servisin henüz bilgisayarıma herhangi bir işlem yapmadığını öğrendim ve adeta yıkıldım. Ekipteki kişinin söylediğiyle Monster biriminin davranışları kesinlikle örtüşmüyordu. Ardından çağrı merkezi tarafından ürün değişim talebi ilettiğim için kurul kararının çıkması tarzında bir cevap ile karşılaştım. Neredeyse bir haftayı bulan süreçte dayanamayıp, teknikten yetkili birini telefona istedim. Daha sonra merkezden bir beyefendi, IPS panalde ışık sızması olduğunu ve sadece ekran paneli değiştirebileceklerini ilettiler. Bu karar için mi yaklaşık bir hafta bekletilmiştim ? İşlerimin yoğunluğundan ve cihazın alt donanımlarında bir işlem meydana gelmeyeceğini düşünerek işlemi kabul ettim. Ve paneli değiştirip cihazı tekrar tarafıma ilettiler.

Gelen cihaz ise daha büyük bir panel sorunuyla birlikte karşıma çıkmıştı. Başımdan aşağıya kaynar sular dökülmüştü. Aşağıdaki görselden de gördüğünüz gibi ekranın ortasın bembeyaz bir çizgi yer alıyordu. Ve bunun yanında, ince, derin bir tornavida darbesi kasada yer alıyordu.

Çağrı merkezini arayıp, tekrar yetkili kişiyi istedim. Hemen ardından Aydın Bey isminde bir beyefendi bana ulaştı. Süreçten dolayı özür dilediğini, ürünün birebir sıfırıyla değiştirilip yanında bir hediye ile sıfır cihazın tarafıma ulaştırılacağını tarafıma bildirdiler. Yaklaşık 15 gün bir süre sıfır ürünümün başına gelmeyen kalmadığı gibi bu süre zarfında mağduriyet yaşamamıştım. Yoğun ısrar ve tepkilerim üzere, cihazım yenilenmiş olarak tarafıma iletilmişti. Monster Notebook ailesi beni teknik servis kalitesi hususunda bir hayli düşünceye iletti. Daha evvel bu tarz işlemler başıma gelse dahi bu denli bir kargaşaya bulaştığımı hatırlamıyorum. Umarım, Monster ailesi teknik anlamda yeterli personel ve iş verimliliğine ulaşıp bizlere daha sorunsuz cihazlar ve testlerden güzelce arınmış cihazları iletirler.

What’s your Reaction?
11
11
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir