Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Netflix’te Türk Filmi Dünya Sıralamasında Birinci Oldu!

Netflix’te Türk Filmi Dünya Sıralamasında Birinci Oldu!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
82 0

Dünyaca ünlü platfor olan Netflix, haftalık Top 10 listesini açıkladı. Listenin başında “Aşk Taktikleri” bulunurken hemen ardından “Penceremden” adlı film takip etti. 

Top 10 listesi ingilizce kategori ve ingilizce olmayan kategori olmak üzere açıklandı. İngilizce olmayan kategorinin başında “Aşk Taktikleri” yerini alırken ingilizce kategorisinde ise “The Tinder Swindler” (Tinder Avcısı) zirveye oturdu. 

İngilizce olmayan yapımlar kategorisinde Türk yapımı bir film zirveye yerleşti. Filmler ve TV dizileri için dört adet Top 10 listesi yayınlayan Netflix’in bu listeleri şu kategorileri içeriyor: Film (İngilizce), TV dizisi (İngilizce), Film (İngilizce olmayan) ve TV dizisi (İngilizce olmayan).

14 Şubat ila 20 Şubat arasında en çok izlenen TV dizisi ve filmlerin haftalık Top 10 listesinde ise Türk yapımı Aşk Taktikleri (Love Tactics) boy gösterdi.

Netflix’te Aşk Taktikleri dünya sıralamasında zirveye oturdu!

Şirketin açıkladığı verilere göre listeler haftalık görüntülenen saatlerine göre sıralanıyor. Tüm dünyadaki üyelerin hafta boyunca izlenme toplam saatine bakarak listeleri oluşturuyor. Ardından Netflix, Filmler ve TV dizileri için dört adet Top 10 listesi paylaşıyor.

14-20 Şubat listesinin İngilizce olmayan filmler kategorisinin birinci sırasında Demet Özdemir ve Şükrü Özyıldız’ın başrolleri paylaştığı film; Aşk Taktikleri (Love Tactics) isimli yerli yapım yer aldı. Netflix’in verilerine göre Aşk Taktikleri, Top 10’daki ikinci haftasını geçirirken 16,860,000 saat izlendi. Söz konusu yapım Avrupa’da İtalya ve Romanya, Asya’da Türkiye ve Lübnan, Amerika’da ise Dominik Cumhuriyeti, Guadeloupe ve Martinik’de zirveye oturdu.İngilizce olmayan filmler kategorisinde ikinci sırada 13,300,000 saat izlenmeyle Through My Window yer alırken, üçüncü sırada ise 8,110,000 saat izlenmesiyle Bigbug kendisini gösterdi. 

Top 10 ingilizce olmayan ve olan filmlerin listesi ise şu şekilde;

Top 10 İngilizce Olmayan Filmler

 1. Love Tactics
 2. Through My Window
 3. Bigbug
 4. Love and Leashes
 5. The Privilege
 6. Parallel Mothers
 7. Into the Wind
 8. Parallel Roads
 9. My Best Friend Anne Frank
 10. Thoroughbred

Top 10 İngilizce Filmler

 1. The Tinder Swindler
 2. Texas Chainsaw Massacre
 3. Tall Girl 2
 4. Fistful of Vengeance
 5. Despicable Me 2
 6. Abominable
 7. St. Vincent
 8. Downfall: The Case Against Boeing
 9. Despicable Me
 10. The Vanishing

What’s your Reaction?
16
2
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir