Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. OLED Ekranlı Yeni Steam Deck Oyuncularla Buluşuyor

OLED Ekranlı Yeni Steam Deck Oyuncularla Buluşuyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
104 0
Steam Deck OLED

Birinci nesil Steam Deck taşınabilir oyun konsoluyla yüksek başarıya ulaşan Valve, Steam Deck OLED versiyonunu yenilenen özellikleriyle 16 Kasım’da görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. İşte detaylar

Steam Deck OLED neler sunuyor?

Yeni Steam Deck OLED, isminden de anlaşılabildiği üzere, IPS LCD ekran yerine yüksek dinamik aralıklı (HDR) OLED ekranla karşımıza çıkıyor. Bu ekran ilk nesil Steam Deck modelindeki 1.280 x 800 çözünürlüğü korumasına rağmen, 7 inç ekran boyutuna karşılık 7.4 inç’lik daha büyük bir ekrana sahip. Ekran, HDR içeriğiyle (1.000 nit) uyumlu olan yalnızca 0,1 milisaniyelik bir yanıt süresi ile 90 Hz yenileme hızına ulaşabiliyor.

Gücünü 3.5 GHz boost saat hızına ulaşabilen Zen 2 mimarili 4 çekirdekli ve 8 iş parçacıklı AMD APU işlemciden alan oyun konsoluna, grafik birimi olarak 1.6 GHz hızda çalışan 8 hesaplama birimine sahip RDNA 2 GPU eşlik ediyor. Aynı zamanda, cihaz 16 GB LPDDR5 RAM belleğe sahip.

Valve

Yeni taşınabilir oyun konsolu, yüzde 30 ile 50 arasında daha uzun ömürlü bir pil sayesinde oyunculara tek şarjla 3-12 saat arası oyun süresi vadediyor. Wi-Fi 6E standardını destekleyen model, oyunları daha hızlı indirmenin mümkün olacağını da garanti ediyor.

16 Kasım’da iki depolama seçeneğiyle satışa çıkacak olan OLED ekranlı Steam Deck’in 512 GB SSD’li versiyonunun fiyatı 549 dolar, 1 TB’lık versiyonunun fiyatı ise 649 dolar olacak.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir