Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. OpenAI, Google’a rakip arama motoru geliştiriyor

OpenAI, Google’a rakip arama motoru geliştiriyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
170 0
OpenAI arama

OpenAI; ChatGPT, Dall-E ve son olarak tanıtılan video oluşturma aracı Sora gibi yapay zeka tabanlı araçlar sayesinde büyük başarı elde ediyor. Şimdi ise Google’a rakip olabilecek bir OpenAI arama motoru geliştirildiği söylendi. İşte detaylar

OpenAI arama motoru yolda mı?

Yeni yapay zeka aracının, kısmen Microsoft’un Bing arama motoruna dayanacağı, ancak Google’a benzeyeceği iddia ediliyor. OpenAI henüz açıklama yapmamış olsa da, şirket aramaya daha bağlamsal ve konuşma yaklaşımı sunmak için ChatGPT’nin web tarama yeteneklerini genişletiyor.

Aynı zamanda, yeni ürünün mevcut arama motorları gibi bağımsız bir web arama aracı olarak sunulup sunulmayacağının veya ChatGPT’ye entegre edilip edilmeyeceğinin doğrulanmadığını belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, ödeme yapan aboneler için ChatGPT’nin Plus katmanının bir parçası olabileceği tahmin ediliyor.

ChatGPT

OpenAI arama motoru, Google’a büyük rakip olabilir. Halihazırda Google da kendi arama motoru için yapay zekaya büyük yatırımlar yapıyor. Şirket kısa süre önce Bard AI sohbet botunu Gemini olarak yeniden tanıtmıştı. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
2
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir