Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. PeP Nedir ? PeP Kart Ne İşe Yarar ? Tüm Detaylar!

PeP Nedir ? PeP Kart Ne İşe Yarar ? Tüm Detaylar!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 4 dk okuma süresi
309 0

Bugün, ele alacağım makalemizde PeP ve PeP Kartı sizlere anlatacağım. Yararları neler, avantajları neler ? Yurtdışına para transferleri hakkında bilgiyi sizlere ileteceğim. PeP ve PeP Kart hakkındaki tüm detaylara ulaşabileceğiniz YouTube videomuz için aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

 

Öncelikle PeP uygulamasını iOS veya Android mağazalarınızdan cihazlarınıza indiriyorsunuz. Veya PeP’in web sitesinden de kayıt olup, kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Kart başvurusu tamamen ücretsiz olup, kargo ücreti alınmamaktadır. 13 yaş ve üzeri kişiler PeP karta başvuru yapabilir. İlgili bilgilerinizi doldurduktan ve kayıt işlemleri tamamladıktan sonra, kimlik bilgilerinizi eksiksiz tamamlamanız gerekiyor. Kimlik bilgilerinizi verdikten sonra PeP Kart için başvuru yapabiliyorsunuz. Eğer aklınızda bilgilerinizin güvenliği hakkında bir soru varsa PeP’in kendi web sitesinde de belirttiği üzere, PeP kuruluşu; Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasına kayıtlı bir kurum ve T.C Maliye Bakanlığı tarafından sık sık denetlenen bir kuruluş olarak karşımıza çıkıyor.

Dilerseniz kart başvurusu yapmadan da Opet Sanal Kart kullanıp, PeP’in avantajlı dünyasından faydalanabiliyorsunuz. Ben yine de PeP’in fiziksel kartını çıkarttım, cüzdanımda bulunduruyorum 🙂 Kart başvurusunu tamamlandıktan sonra uzun ve sancılı bir kurye bekleyişi benim başıma gelmişti. Kartın, yaklaşık basımından sonra 1 ile 1.5 ay gibi sürede, İstanbul’da elime ulaştı. Dağıtımını yapan kurye firması ise Kuryenet olarak karşımıza çıkıyor.

Benim, PeP’i ve PeP kart çıkartmamdaki en büyük etken, yurtdışına kendi IBAN ve hesabımla para transferleri gerçekleştirebilmemdi. Uygulama üzerinden, yurtdışı IBAN oluşturma kısmından çok kolay bir şekilde yurtdışı IBAN oluşturabiliyorsunuz. Yurtdışına para transfer işlemi, Avrupa Birliği ülkeleri ve Birleşik Krallık bünyesini kapsıyor, aklınızda bulunsun. PeP hesabınıza bağlı olarak, Türk Lirası, Euro, Dolar ve Sterlin hesapları açabiliyorsunuz. PeP kartınız ile ATM’ler üzerinden para çekebileceğiniz gibi kendi hesabınıza para da yatırabiliyorsunuz. PeP kart sadece (temassız olarakta kullanabilen) hesap kartıdır. Kredi kartı olarak kullanamazsınız. PeP hesabınızda bulunan paralarınızı kullanabilir, sadece PeP kullanıcıları ile kendi PeP hesabınıza para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Üçüncü şahısların banka hesaplarından, kendi PeP hesabınıza para transferi yapamazsınız, sizde onların banka hesaplarına para gönderemezsiniz. Sadece kendi adınıza kayıtlı banka hesaplarınızdan PeP hesabınıza para çekip, para yatırabilirsiniz. Yurtdışı harcamalarınızı PeP kart ile yapabilir, yurtdışı ATM’lerden para yatırıp, para çekebilirsiniz.

PeP kart avantajlarından bazıları; Hotels.com üzerinden yapmış olduğunuz rezervasyonlardan %8 indirim kazanma şansı, Booking.com üzerinden yapacağınız rezervasyonlardan ise %4 indirim kazanabiliyorsunuz.

Tüm ayrıntılara; https://www.peple.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Tüm işlem ücretleri ve limitler tablosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz;

 

What’s your Reaction?
21
8
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir