Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. PlayStation 5, Oyun Oynamak için PC’den Daha İyi Bir Platform mu?

PlayStation 5, Oyun Oynamak için PC’den Daha İyi Bir Platform mu?

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
34 0
PlayStation 5

Son dönemdeki PlayStation 5 satışlarıyla şirket rekorunu kıran Sony, PlayStation Portal adlı bir el cihazı ve orijinalinden biraz daha fazla depolama alanına ve minimal bir tasarıma sahip olan PS5 Slim ile ekosistemini genişletmişti. Sony’nin üst düzey yöneticisi Hideaki Nishino, PS5’in üst düzey oyunlar için PC’den çok daha performanslı olduğunu söyledi.

PlayStation 5 Pro yolda mı?

Sony Interactive Entertainment Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino, yakın tarihli bir röportajında PlayStation 5’in şu anda PC ile karşılaştırıldığında çok daha üstün bir oyun platformu olduğunu söyledi. Nishino, Sony’nin henüz performans konusunda endişeli olmadığını açıklıyor.

Şirket, yakın zamanda piyasaya sürülen Spider-Man 2’yi örnek olarak göstererek, oyunların hızlı yükleme süreleri gibi PS5 özelliklerinden daha yeni yararlanmaya başladığına inanıyor. PS5’ten yaklaşık iki kat güçlü bir PS5 Pro konsolu söylentileri mevcut ancak PS5 odaklı sürümlerin çoğunun iyi çalıştığı göz önüne alındığında yakın zamanda bu pek olası görünmüyor.

Hideaki Nishino

PS5 ile benzer donanım özelliklerine sahip bir PC sistemi oluşturmak çok daha maaliyetli olsa da bir PC iş, eğlence gibi çok amaçlı kullanımlar için daha uyumlu. Aynı zamanda eskiyen donanımları yükseltme avantajı da bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde ilk fragmanı yayınlanan GTA 6, çok büyük olasılıkla ilk etapta PC’ye gelmeyecek. Bu da PS5 gibi konsolların elini güçlendiren bir başka husus. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyun oynamak için konsol mu PC mi tercih ediyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir