Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Sahte Erişim Engeli Şebekesine Baskın! 7 Kişi Gözaltında

Sahte Erişim Engeli Şebekesine Baskın! 7 Kişi Gözaltında

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
92 0
Sahte Erişim Engeli

Optik cihazlar kullanarak sahte erişim engeli kararları hazırlayan ve bu kararları para karşılığı satan bir şebeke, yapılan baskın sonucu ortaya çıkarıldı. Toplam 12 kişiye yönelik olarak başlatılan operasyon neticesinde aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.

Bir süredir gündemde yer alan erişim engeli kararlarını bazılarının mahkeme kararlarıyla değil, suni olarak üretildiği ve bu yolla ulusal basın ve bazı yerel basındaki haberlere erişim engeli getirildiği ortaya çıktı. İstanbul’da yapılan bir operasyonla erişim kararı oluşturup bunları para karşılığı satan bir şebeke yakalandı

İnternet

Sahte Erişim Şebekeye Yönelik Araştırmalar Geçen Yıl Başladı

Geçtiğimiz yıl İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla mücadele Şube Müdürlüğüne gelen bir ihbar, sahte erişim engeli kararı üreten şebekeyi açığa çıkardı. Uğur Yılmazın şebeke lideri olduğunun belirlenmesi sonrasında sahte erişim engeli kararlarını e-mail yoluyla avukatlar adına basın kuruluşlarına yollayan İlknur Özkan yakalandı.

Ankara, İstanbul, Tekirdağ, Ordu, Sakarya ve Düzce’de yapılan operasyonlar sonucunda şebeke lideri Uğur Yılmaz tutuklanırken, İlknur Özkan adli kontrol şartı ile  serbest kaldı.

What’s your Reaction?
18
4
2
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir