Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. ChatGPT, Samsung’un Rotalarını Değiştiriyor: Samsung Google’dan Vazgeçebilir!

ChatGPT, Samsung’un Rotalarını Değiştiriyor: Samsung Google’dan Vazgeçebilir!

Teknoloji devi Samsung, Google ile çalışmayı bırakabilir! ChatGPT ile gündeme gelen şirket, kritik kararlar alıyor.

Emir Öztürk Emir Öztürk - - 2 dk okuma süresi
540 0
Samsung ChatGPT

Yapay zeka alanındaki ilerlemeler, teknoloji dünyasını hızla dönüştürürken, Samsung gibi dev şirketlerin stratejilerini de etkilemeye başladı. Google ile uzun süredir iş birliği içinde olan Samsung, Microsoft’un GPT-4 tabanlı yapay zeka sohbet botu ChatGPT ve DALL-E 2 görsel oluşturucunun Bing’e entegrasyonu sayesinde yükselen Bing’e yönelmeyi düşünüyor.

Son dönemde büyük güncellemelerle zenginleşen Bing, aktif kullanıcı sayısını önemli ölçüde artırmayı başardı. Bu durum, yalnızca kullanıcı sayısında değil, Samsung gibi dev şirketlerin ilgisini çekme noktasında da etkili oldu. İddialara göre, Samsung Google ile olan iş birliğini sonlandırarak varsayılan arama motoru olarak Bing’i tercih edebilir.

GPT-4

Samsung Google’dan Vazgeçebilir!

New York Times’ın aktardığı şirket içi mesajlara göre, Samsung, Google’ı varsayılan arama motoru konumundan çıkarmayı düşünüyor ve yerine Bing’i sunmayı hedefliyor. Bu haber, Mart ayında Google çalışanları tarafından öğrenildi ve şirket içinde panik havasına yol açtı.

Panik havasının nedenlerinden biri, 3 milyar dolarlık dev anlaşmanın iptal edilme riskiydi. Ancak, çalışanların şaşkınlığını artıran diğer bir faktör de, yıllardır Android ve Google ile iş birliği içinde olan Samsung’un, Bing’in yükselişi nedeniyle bir anda kendilerinden vazgeçmeye başlamasıydı.

Samsung’un gelecekteki planları ve atacağı adımlar hakkında henüz net bilgiler mevcut değil. Ancak, 25 yıldır arama sektöründe liderliğini sürdüren Google’ın tahtının sallanmaya başladığı gözlemlenebilir. Sonuçları zaman gösterecek olsa da, Google halen Apple’ın varsayılan arama motoru olarak tercih ediliyor ve bu durum 20 milyar dolarlık bir anlaşmayı da beraberinde getiriyor.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir